Jump to content

Jakie rybki do 50l?

Recommended Posts

siema mam akwa 50l i nie wiem jaka obsada do niego będzie oki na razie pływa w nim narybek gurami dwuplamego ale jak to z młodymi bywa szybko rosną i wnet trafią do 240l i nie wiem co mogę wpuścić do takiego baniaka? nie chcę neonków ani gupików...

myślałem żeby może wpuscić do niego zmienniaka jakiegoś tak z 8-10 lub zrobić mini tange i wpuscić muszlowca krótkiego tak z 3samce i 1 samca ale doradzcie jeszcze jakieś rybki nadające sie do tego baniaka ;)

hmmm... doradzić będzie ciężko, ponieważ każdemu podoba się co innego ;)

Ja też mam akwarium 50l ( dokładnie to 54 :P ), obecna obsada i wygląd mnie nie satysfakcjonuje, więc jak rybki zdechną robię restart i mam zamiar wpuścić krewetki (Amano lub RC) i jakieś ładnego bojownika. :)

Innym wyjściem jest zrobienie z tego akwarium np. żłobka, tak jak jest teraz. To zależy czy "masz jeszcze w planach" rozmnażanie rybek.

no właśnie nie zamierzam już nic rozmnażać i to akwa i 25l idą w odstawkę to 25l to zostawię na wypadek narybku np. gupika a to bym sam nie wiem co chciał :) chętnie muszlowce ale nie będę miał co z roślinami zrobić :cry: doradzicie coś jeszcze?

długość 50cm i myślałem nad muszlowcami krótkimi (brevis) z tego powodu iż mam w okolicy 2 zoologiczne i nie mam tam zbyt wielkiego wyboru... no bo właśnie chciałem coś nowego bo mam juz gupiki brzanki mieczyki gurami ogólnie najbardziej pospolite rybki a tu bym chciał właśnie muszlowce lub może małe pielęgniczki kakadu ramirezki tak w haremie

Share

• Create New...