Skocz do zawartości

Parę pytań o krewetkach ?


Jasio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ponieważ nigdy wcześniej nie miałem krewetek w akwarium to mam do was parę pytań..

1. Czy warto mieć w akwarium krewetki ?

2. Czy krewetki zjadają glony ? jeśli tak to które są najlepsze ?

3. Czy krewetki się szybko rozmnażają ?

4. Ile można krewetek trzymać w akwa 60 litry ?

5. Czy Krewetki nie wychodzą z akwarium jeśli nie ma pokrywy ?

6. Czy krewetki nie psują roślin ? chodzi mi czy nie zjedzą roślin mi :P ?

7. Czym się takie krewetki karmi ?

 

hmm i to chyba na tyle jak na razie ;) mam nadzieję że mi ktoś na to odpowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oczywiście są bardzo pożyteczne

2.Tam ja mam RC i są bardzo dobre

3.To zależy czy będą same bo jak będą z rybami mogą się stresować i ciągle się chować

4.Ja na początek wpuściłem około 10 a teraz mam około 70 sztuk

5.Mogą wyskoczyć

6.Nie nie zjedzą chyba że masz mchy

7.Ja karmie granulkami Shrips Natural firmy Sera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałem że krewetka Amano jest bardzo dobra na glony prawda to ? czy można tą krewetkę trzymać z innymi interesują mnie Red Cherry, Crystal Red.. nio i oczywiście ta amano

 

Mam niestety problem z glonami pojawiły mi się takie ciemno zielone gęste krótkie nitki nawet palcami tego się nie da z liści zmyć.. i szukam jakiejś dobrej krewetki tak aby mi to wyczyściły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałem że krewetka Amano jest bardzo dobra na glony prawda to ? czy można tą krewetkę trzymać z innymi interesują mnie Red Cherry, Crystal Red.. nio i oczywiście ta amano

 

Mam niestety problem z glonami pojawiły mi się takie ciemno zielone gęste krótkie nitki nawet palcami tego się nie da z liści zmyć.. i szukam jakiejś dobrej krewetki tak aby mi to wyczyściły..

Gdzieś słyszałem, że krewety nie wcinają glonów nitkowych (pozostałe tak, ale nitkowych podobno nie)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6.Nie nie zjedzą chyba że masz mchy

Nie mam mchów ale miałem w palnie właśnie zamówić na allegro jawajski i taiwan moss.. Czyli lepiej nie wsadzać mchów ? bo wyjedzą mi to zielsko ?

Nie ma obaw ;) .Mech jawajski szybko zdąży się rozrosnąć, a krewety go wcinają bardzo powolutku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, jak są ryby typu neonki, to się nie spodziewaj zbyt wielu młodych ;) . Chyba że zapewnisz im dużo roślinności :)

Mam 25 neonów.

Red Cherry - 10 z czego 8 jest w ciąży. 2 to pewnie samce, ale nie mogę ich złapać naocznie aby wiedzieć na 100% że reszta to 2 samce

Crystale 5, z czego 2 sa w ciąży.

Osobiście nie widzę przeszkód w rozmnażaniu.

Może miałeś na myśli - w uchowaniu młodych przed zjedzeniem :D a to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam założone już akwa i ma z 3 miesiące.. zastanawia mnie czy takie krewetki mogą być z rybami i czy są pożyteczne i potrzebne w akwarium czy są zupełnie nie potrzebne tak jak ślimaki zatoczki ;p :P

Zależy jakie ryby już masz.

Niektóre chętnie schrupią krewetke, a im ona mniejsza tym jest to pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mam 3 molinezje 3 mieczyki, 2 molinezje złote, 2 gupiki, 4 neonki,

Więc chyba nie powinno być problemu między krewetkami a rybami ? prawda

 

Ps: jeszcze takie pytanie czy mogę razem trzymać Red cherry, Crystal Red, Amano, White Pearl i Yellow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mam 3 molinezje 3 mieczyki, 2 molinezje złote, 2 gupiki, 4 neonki,

Więc chyba nie powinno być problemu między krewetkami a rybami ? prawda

 

Ps: jeszcze takie pytanie czy mogę razem trzymać Red cherry, Crystal Red, Amano, White Pearl i Yellow ?

Po za tym, że obsada nie najlepsza każda z tych ryb jest zagrożeniem dla krewetek

i możesz te krewetki razem ale będą się na 70% krzyżować, a z tego wychodzą "kundle" 90% bez płodnych więc przemyśl jeszcze raz na spokojnie temat krewetki, które są bardzo pożyteczne w akwarium ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mam 3 molinezje 3 mieczyki, 2 molinezje złote, 2 gupiki, 4 neonki,

Więc chyba nie powinno być problemu między krewetkami a rybami ? prawda

 

Ps: jeszcze takie pytanie czy mogę razem trzymać Red cherry, Crystal Red, Amano, White Pearl i Yellow ?

sam tak mam: Red cherry, Crystal Red, Amano + Filtrujace, nic sie nie krzyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mam 3 molinezje 3 mieczyki, 2 molinezje złote, 2 gupiki, 4 neonki,

Więc chyba nie powinno być problemu między krewetkami a rybami ? prawda

 

Ps: jeszcze takie pytanie czy mogę razem trzymać Red cherry, Crystal Red, Amano, White Pearl i Yellow ?

Po za tym, że obsada nie najlepsza każda z tych ryb jest zagrożeniem dla krewetek

i możesz te krewetki razem ale będą się na 70% krzyżować, a z tego wychodzą "kundle" 90% bez płodnych więc przemyśl jeszcze raz na spokojnie temat krewetki, które są bardzo pożyteczne w akwarium ;).

 

Przecież posiadam łagodne ryby nie są to jakieś agresywne .. Więc chyba nie powinno być problemu pomiędzy krewetkami a rybkami tymi co posiadam ? Niech się ktoś inny może jeszcze wypowie.. ?

 

Ps: Wiem że się będą krzyżować bo teraz już zobaczyłem tabelkę... i dlatego trzymał bym tylko Red Cherry i Amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, jak są ryby typu neonki, to się nie spodziewaj zbyt wielu młodych ;) . Chyba że zapewnisz im dużo roślinności :)

Mam 25 neonów.

Red Cherry - 10 z czego 8 jest w ciąży. 2 to pewnie samce, ale nie mogę ich złapać naocznie aby wiedzieć na 100% że reszta to 2 samce

Crystale 5, z czego 2 sa w ciąży.

Osobiście nie widzę przeszkód w rozmnażaniu.

Może miałeś na myśli - w uchowaniu młodych przed zjedzeniem :D a to inna bajka.

Tak, chodziło mi właśnie o to, że neonki mogą zjeść ci sporo młodych krewetek, biorąc je za żywy pokarm ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...