Skocz do zawartości

Czarna kropka zanik łusek u skalara???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od niedawna zauważyłem u skalara jakby zanik łusek przy jamie gębowej teraz do tego widze zaczerwienione miejsca przy tej jamie i w środku. Mało tego zauważyłem czarną kropke niedaleko oka która dzisiaj przybiera kolor czerwony?! Co to za choroba jak ją leczyć? A i skalar w ogóle nie je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój chorób grzybiczych i bakteryjnych:

 

Niska jakość wody w połączeniu z urazami fizycznymi ryb to główna przyczyna rozprzestrzeniania się chorób akwariowych. Szczególnie narażone są na nie te ryby, których łuski zostały uszkodzone lub całkowicie wyrwane; bakterie atakują znajdującą się pod nimi tkankę, powodując owrzodenia i powstawanie ubytków tkanki. Na tym etapie dochodzi najczęściej do wtórnego zakażenia rany przez znajdujące sie w wodzie grzyby. Powoduje to wybielenie zaatakowanych miejsc ciała, co wskazuje na prawdopodobnie nieuleczalną grzybicę.

Jeżeli natychmiast przeniesie się zakażoną rybę do zbiornika kwarantannowego, ma ona większe szanse na powrót do zdrowia. W wodzie zbiornika kwarantannego stężenie grzybów będzie nieco niższe. Choć liczba tych organizmów w normalnym akwarium może być bardzo duża, zazyczaj nie powodują one żadnych szkód i uaktywniają się tylko w przypadku, gdy ryba zostanie zraniona lub będzie osłabiona z innego powodu.

Nie ma jaśności w sprawie zakażeń bateryjnych i grzybiczych. Na przykład flexibakterioza, znana niektórym jako grzybica otworu gębowego, jest w istocie wywołana przez bakterie Flexibacter. W rezultacie zakażenia zmienia się zachowanie ryby, która może wpadać w dziwne wibracje czy pływać, poruszając się całym ciałem na boki; chora ryba traci też apetyt i wypluwa pokarm.

Zakażenia grzybicze zazyczaj objawiają się powstawaniem bardzo cieknkich pasemek, którre mogą wyglądać jak otaczająca rybę aureola czy wata. Zakażania tego typu można leczyć, oddziałowywując bezpośrenio na chore miejsce. Taka bezpośrenia terapia może przyśpieszyć okres leczenia, a także uniemożliwić dalszy rozwój grzybicy, która rozprzestrzenia się w przerażającym tempie.

 

Miałem podobny problem tylko że z innymi rybami

 

Poczytaj tutaj viewtopic.php?f=6&t=19688&st=0&sk=t&sd=a&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...