Jump to content

Zdechł jeden ze Skalarów - ważne pytanie!


raelber
 Share

Recommended Posts

Miałem parę pięknych skalarów dziś samiec zdechł. Samiczka chyba przeżywa widzi, że go niema. Zawsze każdą chwilę ze sobą spędzały jak papużki nierozłączki. Szkoda mi jej bardzo, że jest sama i takie oto pytanie. Czy mogę dokupić jej nowego partnera czy jest szansa, że ona go przyjmie i będą parą:) co robić czekam na odpowiedź:)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rade ale nie oddam ani jednej rybki. Papuzie są tak do nas przywiązane, że jak z rana śpię z żoną to kręcą się przy szybie od łóżka i patrzą na nas. Potrafią nas budzić podskakując, a gdy wstaniemy z radości wywijają fikołki to jak ja mogę oddać takich przyjaciół. Co do skalara to nie oto mi chodzi czy mogę go dokupić patrząc na swą teraźniejszą obsadę. A oto jak samiczka skalara będzie się czuć, gdy dojdzie nowy samiec - bo nie chcę by czuła się samotna. Może za bardzo te uczucia interpretuje porównując do człowieka, ale mi szkoda, że została sama.

Link to comment
Share on other sites

Mi by tam było szkoda że ma 30centymatrową rybę w 100 centymetrowym zborniku Nie ma to jak zrobić krok w przód i w tył, nie? I tak przez kilkanaście lat.

Jest ogólnie taka zasada że do złej obsady nie dokupuje się ryb. To czy by go zaakceptowała-duża szansa że tak, zależy od rybki. Samicę najlepiej oddać.

Severum nie trzyma się pojedynczo.

Skoro i tak nie masz zamiaru dostosować się do rad to po co ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Mam taką obsadę i mam zero problemów. Nikt nikogo nie tłucze , wszyscy żyją w harmonii- skalary systematycznie składały ikrę. Temat napisałem po to by otrzymać informację czy skalar po śmierci partnera z pary po jego śmierci zaakceptuje drugiego. Wiem, że skalary łączą się w pary, a nie szarżują od tak na boku z innymi. I temu takie pytanie nie chciałem rady i wytycznych do obsady mojego zbiornika tylko do konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...