Skocz do zawartości

Zdechł jeden ze Skalarów - ważne pytanie!


raelber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem parę pięknych skalarów dziś samiec zdechł. Samiczka chyba przeżywa widzi, że go niema. Zawsze każdą chwilę ze sobą spędzały jak papużki nierozłączki. Szkoda mi jej bardzo, że jest sama i takie oto pytanie. Czy mogę dokupić jej nowego partnera czy jest szansa, że ona go przyjmie i będą parą:) co robić czekam na odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade ale nie oddam ani jednej rybki. Papuzie są tak do nas przywiązane, że jak z rana śpię z żoną to kręcą się przy szybie od łóżka i patrzą na nas. Potrafią nas budzić podskakując, a gdy wstaniemy z radości wywijają fikołki to jak ja mogę oddać takich przyjaciół. Co do skalara to nie oto mi chodzi czy mogę go dokupić patrząc na swą teraźniejszą obsadę. A oto jak samiczka skalara będzie się czuć, gdy dojdzie nowy samiec - bo nie chcę by czuła się samotna. Może za bardzo te uczucia interpretuje porównując do człowieka, ale mi szkoda, że została sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by tam było szkoda że ma 30centymatrową rybę w 100 centymetrowym zborniku Nie ma to jak zrobić krok w przód i w tył, nie? I tak przez kilkanaście lat.

Jest ogólnie taka zasada że do złej obsady nie dokupuje się ryb. To czy by go zaakceptowała-duża szansa że tak, zależy od rybki. Samicę najlepiej oddać.

Severum nie trzyma się pojedynczo.

Skoro i tak nie masz zamiaru dostosować się do rad to po co ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką obsadę i mam zero problemów. Nikt nikogo nie tłucze , wszyscy żyją w harmonii- skalary systematycznie składały ikrę. Temat napisałem po to by otrzymać informację czy skalar po śmierci partnera z pary po jego śmierci zaakceptuje drugiego. Wiem, że skalary łączą się w pary, a nie szarżują od tak na boku z innymi. I temu takie pytanie nie chciałem rady i wytycznych do obsady mojego zbiornika tylko do konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...