Skocz do zawartości

Czy jest jakiś lek lub sposób na nicienie, który nie ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nigdy nie miałem tego problemu ale udało mi się znaleźć taką informację na innym portalu:

 

Na nicienie Lavamizol jest najskuteczniejszy, ale ostry.

W twoim wypadku rozważyłbym lek, który dostaniesz u każdego weterynarza:

aniprazol lub zamiennik z identycznymi substancjami czynnymi (pratel itp).

Substancje te to prazikwantel - skuteczny na płazińce oraz fenbendazol niszczący większość nicieni i ich jaj (jeżeli tak się rozmnażają)

Zastosowanie:

Jedną tabletkę rozcieramy na pył. Mieszamy z podawanym pokarmem. Dodajemy witaminę E. Jeżeli nie mamy to może być olej roślinny (1-3 krople, żeby tylko skleił pyłek z pokarmem). Zostawiamy tak przygotowany pokarm na 10 minut w lodówce.

Ryby na dziń przed kuracją nie powinny być karmione.

Oprócz tego należy przygotować roztwór roztartych tabletek z wodą. Woda podgrzana do około 30-40 stopni. Przygotować 1 tabletkę na każde 100l wody. Dodać roztwór przy wylocie filtra.

Po tym zabiegu należy wykonać dużą podmianę wody, po jakiś 7-8 godzinach kąpieli. Ponieważ filtracja przez węgiel aktywny w naszym wypadku będzie mało skuteczna, dlatego należy wykonywać przez kolejne dni podmiany. Czyli musisz przygotować sporo dobrej wody.

Kurację powtórzyć po 7-9 dniach, ale już bez karmienia lekiem.

Ryby w trakcie kuracji będą bardzo płochliwe. Zaciemnić akwarium, zamknąć pokój, nie stać przy szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz u weterynarza dostać Systamex i skonsultować leczenie ,lek zawiera substancję czynną Oxfendazol.

Środek przeznaczony jest do zwalczania u zwierząt form larwalnych i postaci dorosłych nicieni żołądkowo jelitowych, płucnych, tasiemców. Działa także na jaja pasożytów wewnętrznych. Normalna dawka lecznicza oxfendazolu, wynosi 0,25 – 0,5mg/10 litrów wody. Krewetek tym nie leczyłem ale jak chcesz to spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...