Skocz do zawartości

Padające gurami księżycowe


latee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tamtym tygodniu kupiłem 5 szt.młode około 4-5cm. po dwóch dniach pierwsza rbcia mi padła, objawy no w sumie takie że brak apetytu i pływanie przy dnie po kilku godzinach zdechła. Reszta podobne objawy, nawet po przeniesieniu do innego zbiornika.Łuski i barwa w porządku i reszta ryb też ok.

Za pomoc wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te przeziębienie jest tak jak u ludzi zaraźliwe bo zdechły mi 2 skalary i podobne objawy (brak apetytu,początkowo pływanie cały czas przy powierzchni wody a później przy samym dnie i tak jakby nie umiały utrzymać równowagi)THX ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mierzyłem przed też to wszystkie parametry były takie jak te oprócz NO3 = 100,a akwa stoi już ponad rok wcześniej mieszkały tam pyszczaki ale je sprzedałem i zrobiłem sobie towarzyskie a filtry to 2 wewnętrzne 1- fluval 4 a drugi to aquaszut turbo 750N i zewnętrzny EHEIM 2317 ,a karmię suchymi płatkami tetra mini junior lub żywym wodzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ten skok NO3 w twoim zbiorniku musiało nastąpić zachwianie równowagi biologicznej, nic nie zmieniałeś? Może ostatnio kubełek czyściłeś pod kranem ? Może masz przerybienie? . Wiadomo NO3 jest pośrednim produktem przemiany ryb. Jego obecność jak zaobserwowałeś jest dla ryb śmiertelne Staraj utrzymać je na poziomie max 20. Jeżeli podmiany były stosowane regularnie nie powinno być takiego skoku. Zbić je można podmianą wody. Możesz również posadzić parę szybko rosnących roślin.

 

Oczywiście jeżeli będziesz utrzymywał NO3 na poziomie 10- 20 i NO2 na poziomie 0 to nie ma możliwości bezobjawowego padania ryb. Sprawdź jeszcze NH3. Tylko nie kupuj już zooleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwe że skalary też jak te guraminy mają przeziębienie?

EDIT:

tak przeziebiły się i zdechły dwóch nie udało się odłowić bo zajeły się nimi przez noc glonojady to też przez to mogło być tak wysokie NO3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...