Skocz do zawartości

[54l] Pierwsze akwarium


FreeQ1906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie oto moje pierwsze akwarium wiec prosze o wyrozumialosc:)

 

54l 60x30x30

 

Filtr: Unifilter 360

Grzałka: 50W

Osietlenie: zwykla swietlówka 16W

 

Obsada: (wiem ze zla ale niebawem bedzie wymieniona)

10x neon inessa

2x otosek (tyle sie uchowalo z 5)

2x skalar (maja juz zaklepane mijsce u kolegi, wzamian kupie parke pielegniczki ramireza)

1x welonka (to tez wiem ze sie nie nadaje do tego akwa)

 

Nazw roslin niestety nie znam...

 

Z ozdób to tylko kilka kamini, w planach jakis korzeń...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli z obsadą zrobisz porządek to wypowiem się o reszcie :

Ta czerwona roślina przy tym oświetleniu co masz na pewno Ci padnie, reszta powinna sobie poradzić. Z gałęzatki (ta zielona kulka) zdejmij z niej kamienia. Pomyśl może o jakieś roślince, która zakryję Ci filtr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli z obsadą zrobisz porządek to wypowiem się o reszcie :

Ta czerwona roślina przy tym oświetleniu co masz na pewno Ci padnie, reszta powinna sobie poradzić. Z gałęzatki (ta zielona kulka) zdejmij z niej kamienia. Pomyśl może o jakieś roślince, która zakryję Ci filtr ;)

kamien widoczny na zdjeciu jest podparty mniejszym tak ze nie opiera sie na gałezatce... a co do zakrycia filtra jaka bys polecil roslinke wzamian za ta z duzymi liscmi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak mowilem skalary znalazly nowego wlasciciela, jutro lub pojutrze welonka tez trafi do nowego wlasciciela gdzie bedzie jej napewno lepiej...:) a w miedzy czasie sie troche pozmienialo zwiekszyla sie liczba otoskow do 7, ubyla niestety jedna neonka i przybyla jeszcze parka ramirezek i tu wlasnie problem gdyz jedna rybka padla na drugi dzien od poczatku byla jakas osowiala miala takie "ulizane pletwy" a druga ktora czasami ja atakowala (podejzewam ze w zoologu mogli mi sprzedac 2 osobniki tego samego gaunku) i tu pada pytania jakiej płci jest moja ramirezka?? ponizej wrzucam zdjecie.... co z technicznych zeczy jutro odbieram pokrywe z swietlowka aqua glo wiec przybedzie troche swiatla... reszte widac na zdjęciach prosze o komentarze i ewentualnie jakies porady z gory dzieki...

 

Dołączona grafika

 

I tu zdjecie ramirezki, wydaje mi sie ze to samiczka ale wole sie upewnic przed kupnem...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w akwarium zaszly pewne zmiany, wiec je opisze i wrzuce nowe zdjecia...

 

Oswietlenie 1x15w aqua glo + 1x8w zwykla swietlowka

Obsada:

9x neon inessa

7x otosek

3x gupik

1x pielegniczka ramireza

 

Do tego doszedl jeszcze napowietrzniacz z 30cm kurtyna, prosze o opinie bo do tej pory malo kto sie wypoiwedzial....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dokupilem ramirezce towarzysza pani w sklepie stwierdzila ze jest to samiec aczkolwiek nie jestem bardzo przekonany co do jej wiedzy.... tak czy siak rybka plywa z poczatku rybka ktora juz byla w akwa (przyp. samica) "podrywala" nowa, podplywala prezyla sie przed nia i taki tam... teraz ta stara goni i dokucza nowej, i tu moje pytanie czy jest to parka i poprostu musze sie oswoic ze soba a to ze ja zaczepia to sa zaloty itd czy to raczej sa dwie rybki tej samej plci?? zdjecie starej jest powyzej a nowej jak uda mi sie zrobic jakies w miare gdyz mam akurat tylko telefon do dyspozycji to tez wrzuce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...