Jump to content

WYBÓR FILTRA ZEW.: Aquael lub Tetra Tec lub Eheim lub Fluval


AquaNurek
 Share

Recommended Posts

Myślę, że ten temat NIE TYLKO MI SIĘ PRZYDA :!: tak więc proszę wszystkich w miarę doświadczonych o obszerne wyeksplikowanie się w sprawie filtrów ZEWNĘTRZNYCH.

 

Proszę o KONKRETNE WYPOWIEDZI a nie typu: "co by było gdyby..." :zamieszany:

 

Zakładam akwarium słodkowodne z dyskowcami 200 litrowe 8-) . Niby nie za wielkie i nie za małe, ale problem pozostaje do rozwiązania jeśli chodzi o filtr wody. :?:

 

Interesują mnie takie oto modele:

 

1) Aquael UNIMAX Professional 700

2) TETRA TEC EX2400

3) TETRA TEC EX1200

4) FLUVAL 405

5) EHEIM Professionel 3 (2075)

 

 

Cena filtra do 700 zł. Chodzi mi głownie o JAKOŚĆ / AWARYJNOŚĆ i FUNKCJONALNOŚĆ, wygląd zewnętrzny jest najmniej istotny.

 

CZEKAM NA POSTY ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Zerknij tutaj: viewtopic.php?f=8&t=22675

 

Tak w skrócie moje prywatne zdanie:

Tetrę miałem nie polecam szczególnie. Model 1200 puścił po roku uzytkowania na uszczelkach. Koszta: zalana szafka i panele=nieplanowany remont pokoju i mebla=$$

Eheim-a mam od prawie już 2 lat. W modelach 2080 i 2213, które użytkuję nie dzieje się nic. Uszczelki dalej fabryczne, nic nie cieknie, nic nie kapie. Montaż węży bardzo prosty. Brak jakichkolwiek pękających nakrętek jak ma to miejsce w przypadku tetry. Ogólnie proste rozwiązanie do pobierania i oddawania wody do akwarium. Brak zbędnych kolanek, łączek itp, itd czyli stara zasada: im mniej elementów to tym mniej może się zepsuć.

 

Acha, jeszcze jedno co zauważyłem: podawana wydajność tetry to jest chyba bez wkładów, bez węży, bez wody... To chyba jak się sam wirnik kręci gdzieś w próżni.

 

 

Fluvala nie miałem, tak samo Aquaela. Chociaż te filtry także zbieraja bardzo dobre opinie. Jedno jest pewne: masz kasę to szukaj: Eheim/JBL/Fluval/Aquael.

Link to comment
Share on other sites

Mam małe doświadczenie co do Unimaxa 500 bo dopiero rok chodzi w 240l i był pewnie jakoś 2-3 razy czyszczony. Cichy, spokojny, nie warczy. Najbardziej go słychać o 6 rano jak jest cisza w domu i za oknem spokój. W tedy słyszę jego delikatne buczenie (stoi w szafce)

Link to comment
Share on other sites

W modelu UNIMAX 700 istnieje możliwość zamontowania grzałki lub filtra UV. Co sądzicie o tym filtrze UV? Grzałkę posiadam akwariową więc tylko ewentualnie mi pozostala opcja z UV. Jest to zbędny element? Czy jednak może się przydać takie promieniowanie... i jeżeli nie będzie w środku ani grzałki ani UV to czymś miejsce wydzielone na ten sprzęt można zastąpić? Np. jakimiś mediami filtracyjnymi...

Link to comment
Share on other sites

Też myślałem o wsadzeniu tam na początku UV-ki, ale jakoś nie doszedłem do jej zakupu (ach te fora). Jak chcesz to tam możesz wsadzić ponad litr medii filtracyjnych. Myślę że to lepszy pomysł. Chyba dzisiaj zajadę po keramzyt (czy jak się to pisze) do ogrodniczego.

Link to comment
Share on other sites

Mam na razie krótkie, ale bardzo pozytywne doświadczenia z Aquael Unimax 150. Nic się nie dzieje, podłączenie dla laika banalne. Chodzi od miesiąca.

Jeśli chodzi o [połączenie dwóch filtrów to w przypadku Aquaela nie byłoby z tym problemu. Mówię to na podstawie przemyślenia i przyjrzenia się filtrowi. Sam nigdy tego nie próbowałem.

Link to comment
Share on other sites

Filtry Eheim lub ATMAN CF 1200 jak najbardziej Tetry nie polecam głośna praca , wymiana wirnika , nic nie pomogło ,po czterech czyszczeniach przeciek , najpierw z pod uszczelki między kubeł-głowica , następnie pusciła pompka , zalany dywan . Kubeł powędrował na śmietnik. Może jeszcze JBL 1500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...