Skocz do zawartości

WYBÓR FILTRA ZEW.: Aquael lub Tetra Tec lub Eheim lub Fluval


AquaNurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że ten temat NIE TYLKO MI SIĘ PRZYDA :!: tak więc proszę wszystkich w miarę doświadczonych o obszerne wyeksplikowanie się w sprawie filtrów ZEWNĘTRZNYCH.

 

Proszę o KONKRETNE WYPOWIEDZI a nie typu: "co by było gdyby..." :zamieszany:

 

Zakładam akwarium słodkowodne z dyskowcami 200 litrowe 8-) . Niby nie za wielkie i nie za małe, ale problem pozostaje do rozwiązania jeśli chodzi o filtr wody. :?:

 

Interesują mnie takie oto modele:

 

1) Aquael UNIMAX Professional 700

2) TETRA TEC EX2400

3) TETRA TEC EX1200

4) FLUVAL 405

5) EHEIM Professionel 3 (2075)

 

 

Cena filtra do 700 zł. Chodzi mi głownie o JAKOŚĆ / AWARYJNOŚĆ i FUNKCJONALNOŚĆ, wygląd zewnętrzny jest najmniej istotny.

 

CZEKAM NA POSTY ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zerknij tutaj: viewtopic.php?f=8&t=22675

 

Tak w skrócie moje prywatne zdanie:

Tetrę miałem nie polecam szczególnie. Model 1200 puścił po roku uzytkowania na uszczelkach. Koszta: zalana szafka i panele=nieplanowany remont pokoju i mebla=$$

Eheim-a mam od prawie już 2 lat. W modelach 2080 i 2213, które użytkuję nie dzieje się nic. Uszczelki dalej fabryczne, nic nie cieknie, nic nie kapie. Montaż węży bardzo prosty. Brak jakichkolwiek pękających nakrętek jak ma to miejsce w przypadku tetry. Ogólnie proste rozwiązanie do pobierania i oddawania wody do akwarium. Brak zbędnych kolanek, łączek itp, itd czyli stara zasada: im mniej elementów to tym mniej może się zepsuć.

 

Acha, jeszcze jedno co zauważyłem: podawana wydajność tetry to jest chyba bez wkładów, bez węży, bez wody... To chyba jak się sam wirnik kręci gdzieś w próżni.

 

 

Fluvala nie miałem, tak samo Aquaela. Chociaż te filtry także zbieraja bardzo dobre opinie. Jedno jest pewne: masz kasę to szukaj: Eheim/JBL/Fluval/Aquael.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe doświadczenie co do Unimaxa 500 bo dopiero rok chodzi w 240l i był pewnie jakoś 2-3 razy czyszczony. Cichy, spokojny, nie warczy. Najbardziej go słychać o 6 rano jak jest cisza w domu i za oknem spokój. W tedy słyszę jego delikatne buczenie (stoi w szafce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu UNIMAX 700 istnieje możliwość zamontowania grzałki lub filtra UV. Co sądzicie o tym filtrze UV? Grzałkę posiadam akwariową więc tylko ewentualnie mi pozostala opcja z UV. Jest to zbędny element? Czy jednak może się przydać takie promieniowanie... i jeżeli nie będzie w środku ani grzałki ani UV to czymś miejsce wydzielone na ten sprzęt można zastąpić? Np. jakimiś mediami filtracyjnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o wsadzeniu tam na początku UV-ki, ale jakoś nie doszedłem do jej zakupu (ach te fora). Jak chcesz to tam możesz wsadzić ponad litr medii filtracyjnych. Myślę że to lepszy pomysł. Chyba dzisiaj zajadę po keramzyt (czy jak się to pisze) do ogrodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie krótkie, ale bardzo pozytywne doświadczenia z Aquael Unimax 150. Nic się nie dzieje, podłączenie dla laika banalne. Chodzi od miesiąca.

Jeśli chodzi o [połączenie dwóch filtrów to w przypadku Aquaela nie byłoby z tym problemu. Mówię to na podstawie przemyślenia i przyjrzenia się filtrowi. Sam nigdy tego nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry Eheim lub ATMAN CF 1200 jak najbardziej Tetry nie polecam głośna praca , wymiana wirnika , nic nie pomogło ,po czterech czyszczeniach przeciek , najpierw z pod uszczelki między kubeł-głowica , następnie pusciła pompka , zalany dywan . Kubeł powędrował na śmietnik. Może jeszcze JBL 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...