Skocz do zawartości

Jakie ryby do Akwarium 112l>


DziewczynaVampirAA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Intersesują mnie przede wszystkich gupiki molinezje mieczyki platki pielegnice gurami.... Podawajcie jaka obasada moze byc i ile sztuk...

Więc :

gurami w haremie 1+2/3

pięlegniczki kakadu 1+2/3 lub parka ramirezek

(i jeden harem molinezji lub mieczyka + harem gupika) lub ( jakaś mała ławica w ich miejsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc :

gurami w haremie 1+2/3

pięlegniczki kakadu 1+2/3 lub parka ramirezek

(i jeden harem molinezji lub mieczyka + harem gupika) lub ( jakaś mała ławica w ich miejsce)

Nie sądze, że trzymanie gurami i pielęgnic jest dobrym pomysłem ;) Same gurami na 112litrów to nie jest dobry pomysł. Poprostu nie będzie można jej podziwiać, nie wybarwi się jak trzeba skarłowacieje. Sam mam problem z gurami. Z drugiej strony poczytałem trochę to forum. Najczęściej ludzie piszą: ramirezy+neony+kirysy :) Kopiują z jednego tematu do drugiego :).

 

Na początek proponowałbym Ci znaleźć sobie mieczyki weloniaste z czarną płetwą. Ślicznie się prezentują. Nie śpiesz się z tą rybą dlatego, że jest dużo hodowców, którzy je rozmnażają i mają okazyjne gatunki po atrakcyjnej cenie. Ze zwykła płetwą to już nie jest to. Pozatym łatwy gatunek spokojnie je rozmnożysz a na początku to bardzo motywuje :) Trzymałbym je: 1 samiec, 3 samice. Ja np miałem takie mieczyki(mam je skąd załatwić), że samice różniły się jedynie ikrą(plamką). Ogony piękne jak samce.

 

Kiryski: jak byś znalazła sobie Pande. Świetne rybki. Przyjacielskie i jak to moja mama mawia: pracowite :) 8 sztuk.

 

Neonki: 14 sztuk. Jako ławica, świetnie się prezentuje

 

Glonojad. Zawsze towarzyszył w moim akwarium. Miałem takiego, który w sumie był ze mną przez 11 lat. Najpierw w zbiorniku mojego brata później u mnie. Gdy obsada się zmieniała on wędrował do akwarium :) To jedyne zwierze do którego tak sie przywiązałem :)

 

Przy takiej obsadzie rybki będą się rozmnażały, miały gdzie się schować, a ty nacieszysz oko.

 

Pamiętaj, żeby obsadzić roślinnością akwarium, zadbać o podłoże, zanim wpuścisz ryby, dokup korzeń i jakąś skałkę. RYBY NA KOŃCU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad: takie określenie nie daje nic. :) Są otoski dorastające do 5cm a są Plecostomusy dorastające do 50cm. I ten i ten to glonojad. Tutaj to zbrojnik niebieski w ilości 1-2.

 

No fakt jednak gurami dorasta do tych swoich nastu centymetrów.

 

A więc proponuję:

6 samców gupika

Harem 1+2 molinezji, platki albo mieczyka

Parka 1+1 p. Ramirezy lub harem 1+3 p. Kakadu.

1-2 zbrojnik niebieski albo 6 otosków/kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...