Jump to content

Możecie mi powiedziec jak nazywa sie taki filt??


michał543
 Share

Recommended Posts

Ostatnio mam bzika na punkcie akwarium, wiec czytaja juz mnóstwo akrykułów zabieram sie nam jego projektowaniem. Chciałby mić akwarium 40l 50x30x30. I obiło mi sie o uszy że jest taki filt kóry czyści wode i nie trzeba jej wcale wymieniać. Niby jest tam takie coś co zbiera wszystkie niepotrzebne rzeczy i to sie tylko wymienia i czyści. I cała filozofia utrzymania czystości w akwarium. Jednak coś mi nie pasuje. Miałem juz wiele zwierząt i nigdy z ich porządkiem nie było tak łatwo. Dlatego mam co do tego watpliwości. Czy mozecie mi powiedziec jaki to jest filtr o ile jest taki??

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałem kiedyś coś co się nazywało "wc rybka" czy jakoś tak, i to była przyłączka do filtra którą dawało się pod podłoże tak żeby małe rurki z tej przyłączki wystawały nad podłoże. Nie wiem czy to działało tak jak powinno ale przy podłożu np. z grubego żwiru przy tej przyłączce położonej pod żwirem wysysało by nieczystości.

 

Nawet specjalnie dla Ciebie znalazłem w góglach :D

 

http://www.piraya.pl/pl/dzialanie.html

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Tak jak pisałem wcześniej, rozwiązane dobre jeśli mamy gruby żwir i użyjemy kilku tych przyłączek, w innych wypadkach chyba tylko zapycha filtr podłożem.

Link to comment
Share on other sites

Juz wiem to jest jakiś filtr zewnętrzny i niby przy nim nie trzeba wymieniac wody. I wielki dzieki za poswięcenie :)Znalazłem taki filtr: AquaEl FZN-2. Czytając jest on bardzo fajny. I o taki mi chodziło ze on niby czyści tak wodę. I moje kolejne pytanie jest takie: czy ten filtr moze być z pokrywą bo moja ciocia ma bez pokrywy i jest to koszmar?? Widze że tam jest taka wielka rura i czy ona mi nie wciągnie rybek. Ja chce mieć małe rybki takie jak danio, neonki czy gupiki. Czy nim się nić nie stanie?? I jeszcze jak to sie mątuje to jest w wodzie czy na wierzchu, bo czytałem i pisze ze to jest filtr zewnętrzny. Tak woole to powiedzcie mi wszystko co jest mozliwe o tym filtrze.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

viewtopic.php?f=8&t=27001 ?

Jeden temat starczy ;)

 

 

I obiło mi sie o uszy że jest taki filt kóry czyści wode i nie trzeba jej wcale wymieniać.

Ja mam takie filtry w każdym akwarium. Czyści wodę i nie trzeba jej wymieniać. Nie wiem co w tym takiego dziwnego :zamieszany:

 

Niby jest tam takie coś co zbiera wszystkie niepotrzebne rzeczy i to sie tylko wymienia i czyści. I cała filozofia utrzymania czystości w akwarium.

Yhy. To są wkłady :roll:

 

Czy mozecie mi powiedziec jaki to jest filtr o ile jest taki??

Ja mam eheim 2080, eheim 2213, kiedyś tetra1200 itd

 

 

:zamieszany:

 

 

Edit:

 

Do założyciela tematu: http://www.superakwarium.pl/napowietrza ... a-cp4.html a także: viewtopic.php?f=8&t=14638. Zapraszam do zaznajomienia się z podstawową wiedzą ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...