Skocz do zawartości

Możecie mi powiedziec jak nazywa sie taki filt??


michał543
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam bzika na punkcie akwarium, wiec czytaja juz mnóstwo akrykułów zabieram sie nam jego projektowaniem. Chciałby mić akwarium 40l 50x30x30. I obiło mi sie o uszy że jest taki filt kóry czyści wode i nie trzeba jej wcale wymieniać. Niby jest tam takie coś co zbiera wszystkie niepotrzebne rzeczy i to sie tylko wymienia i czyści. I cała filozofia utrzymania czystości w akwarium. Jednak coś mi nie pasuje. Miałem juz wiele zwierząt i nigdy z ich porządkiem nie było tak łatwo. Dlatego mam co do tego watpliwości. Czy mozecie mi powiedziec jaki to jest filtr o ile jest taki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem kiedyś coś co się nazywało "wc rybka" czy jakoś tak, i to była przyłączka do filtra którą dawało się pod podłoże tak żeby małe rurki z tej przyłączki wystawały nad podłoże. Nie wiem czy to działało tak jak powinno ale przy podłożu np. z grubego żwiru przy tej przyłączce położonej pod żwirem wysysało by nieczystości.

 

Nawet specjalnie dla Ciebie znalazłem w góglach :D

 

http://www.piraya.pl/pl/dzialanie.html

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Tak jak pisałem wcześniej, rozwiązane dobre jeśli mamy gruby żwir i użyjemy kilku tych przyłączek, w innych wypadkach chyba tylko zapycha filtr podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem to jest jakiś filtr zewnętrzny i niby przy nim nie trzeba wymieniac wody. I wielki dzieki za poswięcenie :)Znalazłem taki filtr: AquaEl FZN-2. Czytając jest on bardzo fajny. I o taki mi chodziło ze on niby czyści tak wodę. I moje kolejne pytanie jest takie: czy ten filtr moze być z pokrywą bo moja ciocia ma bez pokrywy i jest to koszmar?? Widze że tam jest taka wielka rura i czy ona mi nie wciągnie rybek. Ja chce mieć małe rybki takie jak danio, neonki czy gupiki. Czy nim się nić nie stanie?? I jeszcze jak to sie mątuje to jest w wodzie czy na wierzchu, bo czytałem i pisze ze to jest filtr zewnętrzny. Tak woole to powiedzcie mi wszystko co jest mozliwe o tym filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

viewtopic.php?f=8&t=27001 ?

Jeden temat starczy ;)

 

 

I obiło mi sie o uszy że jest taki filt kóry czyści wode i nie trzeba jej wcale wymieniać.

Ja mam takie filtry w każdym akwarium. Czyści wodę i nie trzeba jej wymieniać. Nie wiem co w tym takiego dziwnego :zamieszany:

 

Niby jest tam takie coś co zbiera wszystkie niepotrzebne rzeczy i to sie tylko wymienia i czyści. I cała filozofia utrzymania czystości w akwarium.

Yhy. To są wkłady :roll:

 

Czy mozecie mi powiedziec jaki to jest filtr o ile jest taki??

Ja mam eheim 2080, eheim 2213, kiedyś tetra1200 itd

 

 

:zamieszany:

 

 

Edit:

 

Do założyciela tematu: http://www.superakwarium.pl/napowietrza ... a-cp4.html a także: viewtopic.php?f=8&t=14638. Zapraszam do zaznajomienia się z podstawową wiedzą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...