Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski samiec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest nietypowy i trochę dziwny. Otóż mam jednego samca w akwarium i 5 samic. Od sierpnia po kolei każda samica składa ikrę w kokosie, samiec wychowuje młode, wypuści, wpuszcza samice i znowu ikra ;(. Pomimo że moje pielęgnice zjedzą ok 80% młodych jest i tak od cholery ;O. Samiec w ogóle nie wypływa z kokosa jest strasznie chudy :(:o bo nic nie je. Co zrobić żeby zahamować ich zapał do rozmnażania? Dodam że pozbycie się dorosłych samic i samca nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej Ci będzie, jak pozbędziesz się kokosa by nie miały gdzie składać ikry ;)

No nie wiem czy to pomoże, zabierze im kokosa to znajdą sobie inne miejsce ;) Taka natura zbrojników :D Może obniżenie temperatury pomoże? Aaa, co do tego samca zbrojnika ("strasznie chudy") to próbowałeś w jakiś sposób włożyć mu tam do kokosa lub przy samym kokosie jakiś pokarm w formie tabletki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale piszecie głupoty :D

 

Jak wyciągniesz kokos to on zaraz zacznie szukać nowego miejsca więc i tak nic nie zje. To normalne, że on pilnuje ikry, a jak "baby" mu co chwila podrzucają nową to się nie dziw, że nie ma kiedy zjeść.

Chciałbyś utrzymywać 4 kobiety? Też byłbyś chudy bo nie miałbyś kiedy jeść :D :D

 

Zamień 2 samice na samce lub po prostu dołóż 2-3 samce do tego co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...