Skocz do zawartości

[450] pielęgnice amerykańskie i reszta


maciasty77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak 450l profilowany 150x50x60.

 

Filtr zew. HW 303B 1400l/h + wew. + napowietrzacz

Lampki 2x36W T8-biała i fioletowa+ lampki nocne led

Grzanie JBL Temp-pro 300W z termostatem

Temp. 26*C

Rośliny kryptokoryna karbowana + anubiasy

Ryby : pielęgnice obecnie dorosłe i młode razem:

-2x meeka(15cm+4cm)

-2x zebra(14cm+4cm)

-2x niebieskołuska(7cm+3cm)

-1x sajica(13cm)

-1x salvini(12cm)

-2x rivulatus(18cm+7cm)

- i ostatnio z ciekawości 2x pawiooka(12cm+8cm),2x managuańska(6cm)

dorosłe to same samce

Reszta:

-5x bocja wspaniała(8-10 cm)

-5x kosiarka(5-12cm)

-2x zbrojnik(20cm+16cm)

 

.... i jak to mówią: prawdziwa cnota krytyk się nie boi 8-)

 

Gost: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawy skład

Biją ci się czy spokój jest? Chce podobne mieszankę.

Daj znać jak tam żyją czy takie agresywne jak piszą?

Co lepsze raz czytam ze ryba agresywna i powinna być trzymana z podobnej wielkości rybami i temperamentem, a raz żeby były tylko ze spokojnymi rybami... Jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz...

 

Gost: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło kupiłem na alledrogo. Jeżeli chodzi o rybcie to chowam je od małego i żyją zgodnie. Pozbyłem się samic bo jak miałem 4 pary to czasami był kocioł jak się tarły wszystkie na raz. Teraz samce żyją zgodnie. Dominuje na razie GT, nikt go nie zaczepia ale on tez nie szuka zwady. Tylko meeka z sajicą stroszą się czasami ale nigdy nie walczyły. Ze zdjęciami może być gorzej bo mam zwykła cyfrówke i zdjęcia ryb w ruchu wychodzą rozmazane. Nie mam pojęcia jak je uchwycic :zamieszany: Moze ktoś się zna na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz funkcji auto to raczej fotki nie zrobisz-musisz uzyć manuala podkręcić ISO i pewnie jakieś dodatkowe źródło światła na czas focenia by się zdało. Nie jest to łatwe ale jaki ubaw. Powodzenia.

 

p.s Jeśli chcesz szczegółowo to na PW napisz jaki masz aparat to postaram się ci to opisać krok po kroku.

 

Gost: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wiem,że managuły nie na ten litraz ale wziąłem je z zoologika bo kolo nie wiedział co to za ryby,a pływały w 40l.Szkoda mi ich było.Vieję mam jedną i dośc.Ponieważ managuły zaczynają bawic się w tarło więc samice bede musiał usunąc z baniaka.Założeniem było trzymanie po 1 szt z gatunku.Zastanawiam się czy dodac jeszcze trochę badyli i dac je po całości baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładne ale masz dwie ryby które nie pasują to plektomusy , one się nadają na akwa 1000 l .

 

Pisz dalej głupoty! Jasne, czemu nie ? Nie pisz o czymś, czego nie znasz!

 

PS. Nie plektomusy, nie plecostomusy a Liposarcus pardalis lub jak kto woli Pterygoplichthys pardalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem trzymania ryb w parach. Jak juz masz tak trzymac te ryby, to zrezygnuj z Sajica i mi wyślisz, bo piękna ! :)

Ja również trzymałem wcześniej w parach(2xzebra,2xsajica,2xmeeka,2xGT) ale jak mi zaczeły po 3 pary się kocic to w baniaku demolka się robiła.Dlatego pozbyłem się samic żeby trochę spokojniej było i dodałem inne gatunki.Pisałem już wcześniej że ubyły samce sajica i meeka więc ci nie wyśle :lol: ale faktycznie sajica był piękny i wyrośnięty(15cm).

Czy tych badyli powinienem dodac jeszcze na całym baniaku czy wystarczy tylko na prawej stronie?Pytam sie bo już sam nie wiem,niby bardziej naturalnie z tymi badylami ale zabierają miejsce do pływania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny skład:

-2x managuańska(młoda para)

-2x niebieskołuska(młode)

-2x GT(samiec dorosły,samica młoda)

-1x wielobarwna

-1x severum green

-1x pawiooka

-1x zebra(młoda)

 

Do oddania są:1x niebieskołuska,samica GT,samica managuły jakby ktoś był chętny ale odbiór osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...