Skocz do zawartości

Pistia? prosze o wasze obserwacje


Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna interesuje sie pistia.. jednak nie moge nigdzie w moim miescie jej dostac. Czy wyslalby moze ktos z was mi kilka sadzonek?? ale do rzeczy, chcialbym abyscie napisali mi troche informacji na temat tej roslinki. Nie chodzi mi o zywcem przepisane informacje z innych stron czy portali lecz o wasze pywatne obserwacje. Podobniez pistia likwiduje glony to prawda??

 

Czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pistia likwiduje glony, podobno "pochłania" fosforany. Mi sprowadziła pani ze sklepu pistie na zamówienie i...mogę tylko napisać, że najwidoczniej warunki w moim akwarium jej nie odpowiadają, i zastanawiam się, co jest tu nie tak. Przyczyną może być faktycznie zbyt duży ruch wody, gurami zjadające jej notorycznie korzenie (teraz nie jedzą, bo nie mają co), przestawiający je wiecznie zbrojnik, zbyt bliska odległość od lampy, niedobór potasu, zła twardość wody?... :?::?::?: Może brak fosforanów w wodzie - nie mogłam zdobyć testów na ich poziom, więc nie wiem. Jeżeli moje pistie w jakiś cudowny sposób odrosną i się rozmnożą, to dam Ci znać. Napiszę Ci jedynie, że jeszcze tydzień temu miałam 8 sztuk (zamawiałam 2 miesiące temu 2 sztuki), a dzisiaj (dwa tygodnie po dolaniu do wody nawozu dla roślinek) ledwo jedną sztukę z filtra wyciągnęłam - co śmieszniejsze, wyrasta jej rozłóg czy kłącze, ale u mnie nie ma problemu z rozmnożeniem roślin, jedynie z ich wzrostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistia lubi miekką i kwaśną wodę nie lubi spadających kropel na liscie za to lubi silne oswietlenie ;) w odpowiednich warunkach rosnie brdzo wielka:)

Więc już wszystko jasne :(:twisted:

 

 

wes sloik wiekszt nalej wody przenies pistie i poloz na parapecie od okna, ta ,gdzie najdluzej swieci slonce:) szybko odrosnie :)

 

W związku z powyższym raczej nie wypali, zważywszy że na brak światła raczej nie powinny narzekać, no cóż, poszukam czegoś bardziej wytrzymałego :cry: ale pistie są najpiękniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...