Skocz do zawartości

Low Tech a obsada


kitrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Takie pytanko z przyszlosci. Za kilka miesiecy mam zamiar postawic zbiornik ok.1000L- moze wiekszy jak mi w drzwiach sie zmiesci- w Low Tech. A pytanie brzmi- czy moge w nim miec pielegnice niebieskoluskie, perlowe, managuanskie-moze, akara pomaranczowopletwa- wszystkiego po parce+przydenne,sumowate no zbrojniki?

 

Pytam bo w opisach tych gatunkow pisze ze bardzo brudza i potrzebny wydajny filter co wyklucza Low Tech.

Mialem kiedys parke niebieskoluskich w 250L i szczerze mowiac nie brudzily tak bardzo nie wiem tylko jak to bedzie w takim liczniejszym skladzie i przy braku filtra.

Prosilbym jeszcze posiadaczy Low Techa o opinie na temat tego systemu a zwlaszcza o negatywna strone

Wielkie dzieki i pozdrawiam

 

andrerw: temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zbyt wybuchowa mieszanka ze nikt nic nie pisze-myslalem zeby darowac sobie managuanska i zamienic ja na salvini lub plamooka z czego ta druga jest najlagodniejsza z calego tego towarzystwa i moglaby ucierpiec. Chcialbym tak ze 4 moze 5 roznych par, moze macie jakies propozycje?

 

Co do filtara to pewnie kubelek bedzie za wydajny wiec znowu pucha w baniaku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mogloby to tak wygladac:para:zeberki,severum green,salvini,sajic,meek,i pare szt. glonojadow,z 5 kirysnikow

te rybki powinny jakos zyc w zgodzie.

inne rozwiazanie:para:mawiooka,managuanska,perlowa,severum i pare szt. glonojadow ok.10,z 5 kirysnikow

ale to tylko moje zdanie.wszystkie pielegnice w parach a i bez filtra sie tutaj nie obedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mogloby to tak wygladac:para:zeberki,severum green,salvini,sajic,meek,i parę szt. glonojadow,z 5 kirysnikow

te rybki powinny jakos zyc w zgodzie.

inne rozwiazanie:para:mawiooka,managuanska,perlowa,severum i parę szt. glonojadow ok.10,z 5 kirysnikow

ale to tylko moje zdanie.wszystkie pielegnice w parach a i bez filtra sie tutaj nie obedzie.

Pawiooka i zebra odpada, glonki i kirysniki beda na bank a z reszta sobie jakos poradze-chodzilo mi tylko czy sie dogadaja, podstawa beda akary pomaranczowe,p. niebieskoluska i perlowa do tego dobiore jeszcze parke z wyzej wymienionych tylko o managuanska sie troche boje bo to wariaty sa i wielkie rosna.

Co do filtra to co proponujecie? Cena nie gra roli-w granicach rozsadku. Kubelek czy pucha wewnetryna?

 

No i zapomnialem dodac- dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnetrzny np.http://czerwonolicy.waw.pl/znajomi_05f.htm

ale jakis wiekszy np przeplyw 2000l,i wewnetrzny do tego tez taki albo ze dwa

Kolo, który zrobił ten filter pisze że niektórzy nie mają 300zł na ten ze sklepu a sam wydał więcej na budowę+czas pracy, no ale fakt faktem wydajność i powierzchnia filtrująca super.

Dzięki wielkie Abaddon131 martwi mnie jednak to że w Low Techu nie wskazane jest mieć tak wydajny filter i to w dodatku biologiczny-chyba że wypełnił bym go tylko gąbką. Myślałem o takim o małym przepływie wody i tylko filtracja mechaniczna wtedy zbierał by on tylko syf pływający a równowaga biologiczna nie została by tak bardzo zachwiana.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...