Skocz do zawartości

Syjamskie blizniaki zyworodek


fiwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie z wami podzielic pewnym ciekawym zjawiskiem. Czesto gdy samica ,np. gupika miala juz sporo porodow za soba, badz jest juz w podeszlym wieku, czesto zdarza sie ze jej miot liczy ok 40-50 sztuk. Z moim obserwacji bardzo czesto w podeszlym wieku samic podczas ciaz wystepuje niedoksztalcenie sie narybku, Mlode np. maja po 2 glowy, badz 2 sztuki polaczone sa brzuchami do siebie. Czy ktos z was rowniez miewal takie przypadki?? Ja u siebie kilkukrotnie miewalem roznorodne mieszanki anatomiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie z wami podzielic pewnym ciekawym zjawiskiem. Czesto gdy samica ,np. gupika miala juz sporo porowod za soba, badz jest juz w podeszlym wieku, czesto zdarza sie ze jej miot liczy ok 40-50 sztuk. Z moim obserwacji bardzo czesto w podeszlym wieku samic podczas ciaz wystepuje niedoksztalcenie sie narybku, Mlode np. maja po 2 glowy, badz 2 sztuki polaczone sa brzuchami do siebie. Czy ktos z was rowniez miewal takie przypadki?? Ja u siebie kilkukrotnie miewalem roznorodne mieszanki anatomiczne :)

O,o :shock: pierwszy raz slysze o mutacjach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah tak zle zyczycie moim rybkom ;p ?? akysz ;p hehe tak naprawde obecnie separuje starsze samice bo kazda ciaza skraca czas ich zycia, wiec wole zeby zyly dluzej niz maja mi na sile dawac mlode. a zeby juz nie zakladac nowego tematu kolejna ciekawostka z mojego akwarium o ktorej zapomnialem napisac :) otoz ostatnio obrodzilo mi sie w male molinezje black molly, to juz drugie pokolenie w moim akwarium. babcia, dziadek, mama, tata to piekne bardzo czarne osobniki, zadnej nawet najmniejszej plamki jasniejszej. Asz tu nagle w 3 pokoleniu kilka mlodych mi sie trafilo czarnych w pomaranczowe plamki!! jarzycie?? :o nie wiem jakim cudem, rozrysowywalem wszystkie mozliwe sposoby krzyzowki genetyczne aby wyciagnac jakis fenotyp, ale ni choinki, nie wiem jak to sie stalo ze wlasnie u kilku z mlodych obiawil sie taki gen recesywny... jak podrosna to wrzuce fotki, takiej odmiany barwnej jeszcze nie widzialem... jakas wpadka na drodze genowej. Boje sie ze ten miot bedzie uposledzony genetycznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiwus jest na to wytłumaczenie,wystarczy że jedna z tych pierwszych twoich molinezji miała ojca dziadka czy tam prababke żółtą. Otóżgen który odpowiadał za ten kolor pozostawał długo w uśpieniu i aktywował się teraz w którymś pokoleniu póżniej.przykład twoich rybek nie jest jedyny.Otóż był już przypadek taki u ludzi że było małżeństwo białe i urodził się mulat,potem okazało się że pradziadek był murzynem ale dzieci tych pradziadków były białe i ich dzieci,ale potem w następnym pokoleniu ten gen się uaktywnił.Twoje molinezje nie będą upośledzone ;)

Co do tych gupików to częsty przypadek z tymi syjamskimi,ale u mnie takie mutanty nie przeżywały doby,jestem ciekaw dlaczego tak się dzieje.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze... ale z tego co rozmawialem dzisiaj z hodowcami to mowia ze nigdy im sie nie zdarzyla, ani nie slyszeli o molinezji czarnej w pomaranczowe plamki, to wyglada jak salamandra ;p

 

bardzo ciekawe zjawisko ale wątpie zeby był to przypadek :) daj fotkę ...chce zobaczyc :) choc byle jaka ale daj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprostu krzyżówka odmiany czarnej i żółtej.Tak jak jest to w przypadku czarno białych molinezji.Gen tej żółtej był poprostu długi czas w uśpieniu.Wątpię żeby takie ubarwienie było przyczyną śmierci tych rybek,prędzej gdyby wystąpiły jakieś deformacje...Dawaj fotke chcę zobaczyć tą ciekawą rybkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...