Skocz do zawartości

Obsada 200litrów proszę o radę


poeta777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie zakupiłem akwarium 200l i zastanawiam się nad jakąś ciekawą obsadą. Chciałbym trochę większych rybek (może skalary) jakiś haremik (lub 2 jak się da) i ławicę (neonki?) oraz coś czyszczącego (otoski/kosiarki/zbrojniki??) moze tez jakies przydenne (kiryski/labeo/piskorki).moga byc zarowno jajo jak i zyworodne, moga być pyszczaki(chyba). Generalnie jestem otwarty na propozycje - główne wymagania to:

1. kompozycja wiekszych ryb i jakiejs ławicy (nie dotyczy pyszczaków)

2. do akwarium z roslinami

3. nie z tych "bardzo wymagających"

4. jedzące suchy pokarm

 

Bardzo proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zakupiłem akwarium 200l i zastanawiam się nad jakąś ciekawą obsadą. Chciałbym trochę większych rybek (może skalary) jakiś haremik (lub 2 jak się da) i ławicę (neonki?) oraz coś czyszczącego (otoski/kosiarki/zbrojniki??) moze tez jakies przydenne (kiryski/labeo/piskorki).moga byc zarowno jajo jak i zyworodne, moga być pyszczaki(chyba). Generalnie jestem otwarty na propozycje - główne wymagania to:

1. kompozycja wiekszych ryb i jakiejs ławicy (nie dotyczy pyszczaków)

2. do akwarium z roslinami

3. nie z tych "bardzo wymagających"

4. jedzące suchy pokarm

 

Bardzo proszę o porady.

1. Z większych ryb przy ławicy skalary raczej odpadają

proponuje tak: harem kakadu lub bojownika + ok 50-70 neonek innesa lub jakiś razbor

do tego na dno ok 6 kirysków (sam wybierz jedengatunek który Ci najbardziej odpowiada)+ piskorki 6szt + otoski 6szt :)

2. patrz wyżej

3. patrz wyżej

4. patrz wyżej ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że skalary troche wykluczaja neonki bo mogą je atakować, ale czytałem też że nie ma z tym problemu jeśli się je trzyma razem od małego - sam miałem wczesniej 2 skalary z neonkami w 72l i nie było z tym problemu.

Wiec myślę np. o takim zestawieniu

7 skalarów (docelowo 6)

harem bojownika lub gurami złote

50 neonek innesa

6 kirysków panda

6 piskorków

6 otosków

2 kosiarki

co sądzisz o takim zestawieniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że skalary troche wykluczaja neonki bo mogą je atakować, ale czytałem też że nie ma z tym problemu jeśli się je trzyma razem od małego - sam miałem wczesniej 2 skalary z neonkami w 72l i nie było z tym problemu.

Wiec myślę np. o takim zestawieniu

7 skalarów (docelowo 6)

harem bojownika lub gurami złote

50 neonek innesa

6 kirysków panda

6 piskorków

6 otosków

2 kosiarki

co sądzisz o takim zestawieniu??

Kosiarki stadne minimum 6 ale to już było by za dużo więc odpadają

harem też odpada przy 6 skalarach

i jeśli chcesz trzymać razem skalary i neony musisz najpierw kupić neony i dopiero po jakimś czasie skalary (jak najmniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze najpierw trzeba kupić neony zeby podrosły przed skalarami

czemu harem sie wyklucza ze skalarami?? a jakby ograniczyć skalary do 5 (docelowo 4)?

a jesli nie to może harem bojowników i harem gurami

Bo już było by za wiele ryb przy 4 skalarach harem molinezji dałby radę

A 2 opcja bojek + gurami = odpada (nie trzyma się ryb labiryntowych razem)

jeszcze możesz mieć 3 opcję 2 haremy gurami ale bez skalarów oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na pewno będzie:

50 neonek innesa

6 kirysków panda

6 piskorków

6 otosków

 

do tego

4 skalary i harem molinezji / mógłby być harem bojowników i molinezji? albo zamiast molinezji w obu przypadkach może parka welonek??

 

czy do któregoś z tych propozycji mógłbym dorzucić kilka krewetek jeśli tak to jakich?? (z tych łatwiejszych w hodowli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego

4 skalary i harem molinezji / mógłby być harem bojowników i molinezji? albo zamiast molinezji w obu przypadkach może parka welonek??

Welonki odpadają wolą chłodniejszą wodę i na pewno stado neonek by im smakowało

2 pozostałe opcje ok

a co do krewetek może red cherry lub babaulti z tym, że musiałbyś im zapewnić dużo kryjówek i mchu by mogły się chować przed rybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...