Skocz do zawartości

Podłoże w 54l


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

 

Jakie podłoże zastosować na sam dół? Ile litrów kupić by była warstwa ok 1,5 cm do 2 cm. Będzie bimbrownia i światło.

Na górę Żwirek czy coś innego? Jak żwir to jaka granulacja?

W zbiorniku będą Gupiki, Małe molinezje ok 30 sztuk aż nie podrosną, otoski, i raczej krewetki tez się tam znajdą.

Filterek Fan-1 czy Fan-2 ?

Grzałka 50W czy 75W ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże powinno być dostosowane do roślinności - im więcej i im bardziej wymagające tym lepsze powinno być dobrane. Zastosowanie warstw jest zależne od rodzaju używanego substratu - warto sprawdzić zalecenia producenta i skonsultować się z innymi akwarystami.

Oblicz pole podstawy swojego zbiornika - jeśli to akwarium proste to będzie banał (z matematyki - P=a*b), a wyjdzie ci ile litrów przypada na decymetr wysokości i pamiętaj o jednostkach (jeśli liczysz cm to litraż wyjdzie w mililitrach); jeśli jakiś profil lub jeszcze inny kształt to zmierz wysokość i podziel litraż przez wysokość, a wyjdzie ci ile litrów przypada na 1cm podłoża. Standard ma zdaje się 60x30x30, więc na 1 cm wysokości przypada 1,8L objętości.

Obawiam się, że ani fan-1, ani fan-2 nie da rady przy takiej obsadzie... Akwarium jest małe, więc raczej poszukaj jakiejś kaskady (może fzn-1, lub nawet lepiej fzn-2?). Dobrze zastanów się nad obsadą - jeśli koniecznie musisz mieć "milion" ryb to może okazać się konieczne zastosowanie dodatkowej filtracji, lub nawet odrębna filtracja biochemiczna (najlepiej w kubełku, ostatecznie w kaskadzie) i mechaniczna (tu fan-1 wystarczy o ile będziesz go regularnie czyścił).

Grzałka to sprawa różnicy temperatur. Jeśli akwarium stoi w zimnym miejscu to 50W, ale przy temp. pomieszczenia 22°C + 25W w zupełności wystarczy. Zakup (nie koniecznie od razu) jeszcze jedną grzałkę - przyda się w razie awarii ogrzewania, lub grzałki (nie zdarza się często, ale bywa - mnie niedawno padł termostat i doceniłem posiadanie dodatkowej grzałki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ani fan-1, ani fan-2 nie da rady przy takiej obsadzie...

jak wyżej napisałem wszystkie są do wydania.

no może zostawię sobie około 3-4 sztuk do mojego 112L gdzie chodzi fan-3 i fan-2 czasami i daje rade woda kryształ żadnych przebarwień a obsada jest w nim spora

 

zdecydowałem się na Aquael Acti Substrate 3l i na to 10 kg żwiru 2-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...