Skocz do zawartości

dziwne odchody u zbrojnika niebieskiego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. zobaczyłam ostatnio dziwne odchody u zbrojnika- przezroczyste, wyglądające jak rurka, 5-6 cm (nie są ani galaretowate, ani nitkowate- co wiązać mogłoby się z innymi chorobami)..towarzyszy również temu wzdęcie brzucha..zbrojnik ma około 7-8cm..jest u mnie od około 5 miesięcy..dostaje pokarm tropicala- green algae, co kilka dni "papkę" z marchewki, kalafiora, brukselki..w akwarium znajduje się korzeń oraz kokos..akwa 112l., temp. 25st., podmiana wody co tydzień 20%..

Szukając odpowiedzi w internecie natknęłam się na zdjęcie zbrojnika z identycznymi objawami (niestety bez odpowiedzi- co może to oznaczać)..przypuszczenia w tamtym poście padły na złą dietą..ale czy na pewno to jest tego przyczyną?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zbrojnik jest chory i to bardzo . Na bank coś z przewodem pokarmowym . Zła dieta itd. Pewnie pasożyty albo inna zaraza . Wejdź na forum zbrojnikowe tam są opisane sposoby leczenia . Jeśli ten zbrojnik jeszcze je to ja bym radził póki czas nasączyć tabletki wywarem z czosnku i podawać cały czas . Pewnie już nie pomoże ale tez nie zaszkodzi . Wywar robisz bardzo prosto Wyciśnij ząbek czosnku albo 2 do szklanki zalej wrzątkiem i jak wystygnie to w tym mocz tabletki dla glonka .

 

Możesz kupić w Aptece Metronidazol ( na receptę) i tym leczyć ale z punktu wiedzenia Ekonomi to taniej wyjdzie kupić nowego glonojada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...