Skocz do zawartości

Biały nalot na gupiku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś miał podobną sytuację?

Dwa dni po koceniu się samica gupika pokryła się białym nalotem. Zaczęła się dziwnie poruszać. Wieczorem przez 3 godziny pływała w prądzie wody u wylotu filtra. Rano znalazłem ją "śpiącą z rybami". Na innych rybkach nie zauważyłem żadnych zmian. Wcześniej (2 tyg. temu) w akwarium była ospa. Wszystkie znaki na wodzie wskazują, że ospa się zakończyła. Trzy razy lałem ICHTIO przy podmianach wody (zgodnie z instrukcją).

Proszę o znak czy ktoś to już "przerabiał". Może uda się uchronić kolejne rybki.

Pozdrawiam forumowiczów.

 

P.S.

Nie przekarmiam, nie jest przerybione, nie mam testów wody, wodę podmieniam.

Akwarium świeżo założone 1mc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podnosić temperaturę wody. Oczywiście tak by nie zrobić z nich zupy. Przygotować odstaną wodę, jeśli choroba postępuje najlepiej było było by napełnić przefiltrowaną wodo z studni ale ważne by była ona pozbawiona sztucznych nawozów i innych szkodliwych substancji (ja tak robiłem i pomogło). Gdy już mamy przygotowaną wodę należy oddzielić zdrowe rybki od chorych wyeliminować czynniki chorobotwórcze z akwarium czyli kał oraz rozkładające się resztki pokarmu.Dobrze by było podnieść Ph do poziomu bardziej zasadowego ok 7.5. Ciężko chore osobniki można oddzielić jeszcze od tych mniej chorych ale szanse że przeżyją są marne. Była swego czasu w moim akwarystycznym taka sól na to ale nie wiem czy na pewno była ona dla tej choroby.

P.S. gdy masz dostęp tylko do wody z kranu a zależy ci na szybkim zwalczeniu choroby włóż do niej filtr ale upewnij się że wkład się nie rozkłada . Jeśli choroba będzie powracać użyj uzdatniacza wody i od razu przystąp do zwalczania choróbska

 

 

http://www.kirysek.pl/tropical-akwaryst ... e62012ff24

Taki lek powinien pomóć służy równierz do zwalczania ospy na pewno się przyda (to jest ta sól o której wspominałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...