Jump to content

Pytanie o kaskadę FZN-1

Boomer
 Share

Recommended Posts

Witam

1.Mam pytanko odnośnie filtra zewnętrznego Aqauel fzn-1. W komplecie dostałem dwa elementy do przedłużenia elementu zasysającego wodę. Jak podłączę jedno z przedłużeń to dotyka żwirku. Niestety jest to małe akwarium 25 L. Czy tak powinno być, a może powinienem jakoś skrócić jedną z tych części ?

2. Drugie pytanie odnośnie czasowego wyłączania/włączania świetlówki. Jakie są normy odnośnie czasu ? Ile godzin powinno świecić, a ile nie?

z góry dzięki z pomoc : )

Witam

1.Mam pytanko odnośnie filtra zewnętrznego Aqauel fzn-1. W komplecie dostałem dwa elementy do przedłużenia elementu zasysającego wodę. Jak podłączę jedno sprzedłużeń to dotyka żwirku. Niestety jest to małe akwarium 25 L. Czy tak powinno być, a może powinienem jakoś skrócić jedną z tych części ?

2. Drugie pytanie odnośnie czasowego wyłączania/włączania świetlówki. Jakie są normy odnośnie czasu ? Ile godzin powinno świecić, a ile nie?

z góry dzięki z pomoc : )

1. Skróć trochę tak żeby było mniej więcej 2-3 cm nad żwirkiem

2.Ja świece im 10 godzin.

Hmm, oglądałem teraz to przedłużenie i ono u góry jest jakby troszkę szersze żeby spokojnie można było włożyć je na cześć wystającą z filtra. Jeśli skrócę, to może być tak że mi nie wejdzie. Może wypowie się ktoś kto ma taki i filtr i podobny litraż akwarium ?

Hmm, oglądałem teraz to przedłużenie i ono u góry jest jakby troszkę szersze żeby spokojnie można było włożyć je na cześć wystającą z filtra. Jeśli skrócę, to może być tak że mi nie wejdzie. Może wypowie się ktoś kto ma taki i filtr i podobny litraż akwarium ?

A nie możesz wziąść pod filtr wsadzić coś żeby go podwyższyć :?::| Ja tak kiedyś zrobiłem w moim pierwszym akwarium

Obetnij tak, żeby został Ci cały ten kołnierz co wchodzi na rurkę od filtra. Zostanie Ci ta część z wlotem wody i ją skróć o tyle ile chcesz. Kołnierz doklej do tego co zostanie silikonem lub klejem akwarystycznym.