Skocz do zawartości

Czysciciel glonow, ale nie "glonojad", co polecacie?


fiwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jako że grubą czcionką masz napisane że doradzisz w sprawach międz innymi molinezji trochę dziwi mnie że założyłeś taki temat.

Powinieneś wiedzieć że molinezje żywią się glonami.

Tu nie wiem dokładnie dlatego się spytam,lambeo też zjada glony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że grubą czcionką masz napisane że doradzisz w sprawach międz innymi molinezji trochę dziwi mnie że założyłeś taki temat.

Powinieneś wiedzieć że molinezje żywią się glonami.

Tu nie wiem dokładnie dlatego się spytam,lambeo też zjada glony?

Labeo do 40l ? hm, hm . . . . kiepski pomysł. Poza tym szkoda innych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

polecam mieczyki lub molinezje

mogą być jeszcze gupiki, kosiarki, otoski :lol:

Tu nie wiem dokładnie dlatego się spytam,lambeo też zjada glony?

jeśli już to labeo

skoro kosiarka (grubowarg syjamski) je glony to labeo (grubowarg dwubarwny) je glony tak jak kosiarka lub grubowarg złotopręgi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszesz ,że nie chcesz glonojada i dobrze bo masz małe aqa ale powiem Ci ,że ja mam glonojada i co mi z nigo jak ukradkiem wyjada platki kiryskom :lol: i ma gdzieś glony,a po jedzonku kładzie się do kokoska i wygląda czekając na kolejny płatek leniuch jeden :lol: a biedne kiryski szurają po szybach i pracują za niego ;) kup kiryski hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tematu doszłam do wniosku, że chyba przekarmiam swoje zwierzaki akwariowe. Wymieniliście tyle stworzeń tępiących glony na szybie (czyli zielenice tak? ) z czego posiadam : otoski, kosiarki, kiryski, zbrojniki, ampularie... a żadne z nich nie zmniejszają w moim akwa ilości zielenic na szybach i roślinkach. Sama musze to robić. Ampularie nawet jak dokładnie obserwuję to suną sobie po szybie, poruszają pyszczkiem niby jedząc, prześlizgują się w ten sposób po plamce zielonego glonu a ta zostaje po ich odejściu tak jak była :) .

Musze przegłodzić zwierzaki porządnie chyba :) . Tylko boję się, że wcześniej zgłodnieją pielęgnice i zaczną polować na resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...