Skocz do zawartości

elektronika z kompaktu 21w osram do swietlowki 18w t8


kkbkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie ma co dużo się rozpisywać postanowiłem zrobić coś czego w sumie się troszkę bałem bo elektryka, elektronika i inne kopiące prądem zabawki to nie jest rodzaj, że tak powiem mojego ulubionego zajęcia.

 

WYKONANIE PRÓBNE

 

Dołączona grafika

 

Troszkę bliżej.

Dołączona grafika

 

a korzystać będę z takiego wzoru który znalazł wujek :google:

Dołączona grafika

 

Jak zda egzamin to będzie tego więcej w nowej pokrywie IDY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już takie zestawy. Ogólnie to działa, ale uważał bym z tym. Elektronika z żarówek kompaktowych to szajs z najtańszego asortymentu części ( to się musi psuć bo tak działa marketing ). No chyba ze są to przetworniki z najdroższych modeli żarówek Osram czy Philips. Posprawdzaj wszystkie kondensatory elektrolityczne czy przypadkiem nie są spuchnięte lub wylane. Jest to przetwornica wysokiego napięcia gdzie jest kilkaset volt na kondensatorach, zdaje się ze ponad 600. Widziałem już wybuchające elektroniki od kompaktowej po takich przeróbkach.

 

Nie wytrzymują współpracy z rurami o wiele większymi niż oryginalne rureczki. Niby moc podobna ale o wiele większa powierzchnia gazów które trzeba zmusić do świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja od jakiegoś pół roku jadę na przeróbce zasilania ze świetlówek kompaktowych i chyba są tego same plusy

 

tzn,

 

- pokrywa się tak nie nagrzewa.

- świetlówki nie migotają przy starcie i nie wypalają się tak szybko

- po wywaleniu dławika pokrywa waży 300g mniej

 

PS. ja mam dwa układy w pokrywie i nie ma z tym problemu !

 

 

EDIT: LITERÓWKI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to żeby zabezpieczyć każdą świetlówkę z osobna. W listwie zasilającej jest zapewne o wiele większy bezpiecznik nad prądowy, który może nie zareagować na zwarcie elektroniki , podejrzewam ze ze 6A ma na pewno.

 

Wiem wiem .. szukam dziury w całym, ale mam pewne doświadczenie w tym kierunku i dmucham na zimne. Tym bardziej ze omawiamy tu układ który defakto nie jest przystosowany do takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...