Skocz do zawartości

Akwarium [126l] Mój baniak aktualizacja str 11


laszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiałem i pomyślałem, że zostane przy tym co mam, czyli akwarium ogólne z moją obsadą, ale chcę zamowić u szczupaka szyszki olchowe, jak dorzucę pare, woda się wiem, że zabarwi, i dostep światła będzie jeszcze mniejszy a itak mam słabe oświetlenie. I mam tu pytanie czy z szyszek może cos sie osadzac na roślinach? czy rosliny cieniolubne na tym nie ucierpią jeszcze bardziej bo i tak mam słabe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ponownie, po 2 miesiącach, i po nabyciu szeregu wiadomości z tego forum, postanowiłem zrobić pseudo restart. Pseudo ponieważ, do całkowitej zmiany aranżacji musiałem wyłowić cały stan osobowy:) Niestety nie doliczyłem sie 1 neonka innessy, Helence tez się udało przeżyć. Osobiście szukalem jej 20 minut w dnie, bezskutecznie, po wyciągnięciu wszystkich korzeni również tam jej nie znalazłem, dopiero córka po 2h od rozpoczęcia zmian znalazła ją pod korzeniem. Helence mimo braku wody 2h nic się nie stało :) Zmiany są duże, w obecnej chwiliw akwarium wystepują microsoria, anubias bartrei nana oraz mech jawajski i gałęzatka. Z obsady nic się nie zmieniło, ubył tylko jeden neonek, zwłok nie znalazłem nie wiem co się mogło stać. Czekam na opienie i obiektywną ocenę. Woda jeszcze trochę zmętniona. Z parametrów tylko mierzyłem bo aktualnie tylko takie testy posiadam NO3 które wynosi 0.

post-7791-13685162720827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem oczywiście wszystkie tematy na temat roślin łacznie z tym linkiem, a jeżeli chodzi o pistie. Chciałbym dać ją ale czy nie będą mi żółkly liście jak woda zacznie się na nie skraplać?

Np. u mnie nie żółknął, ale czas świecenia światła to min. 12 godz. Jak chcesz to mogę Ci wysłać picsje gratis ( kontakt PW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny miks w tym podłożu, ale ważne że Tobie się podoba ;)

 

Kurcze ciągle się zastanawiam na anubiasami, a tu pyk, kolejny baniak z tą roślinką.

 

Pistie u mnie już startowały dwa razy, i jakoś nie mogę ich u siebie utrzymać przy życiu. Dostałem piękne okazy od znajomego z innego forum, z czasem jednak duże liście zaczęły żółknąć i odpadać jeden po drugim. No i w końcu cała populacja pistii po prostu padła, a szkoda bo jej korzenie dają piękny efekt. Mam w zastępstwie limnobium, też fajna roślinka, tylko nie ma tak fajnych bujnych korzeni co pistia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam szyszek olchy, czekam aż dojada pocztą. Moze tak wyglada na zdjęciu, ale w rzeczywistości woda jest lekko żóltawa, widać to przede wszystkim przy podmianach. Jak będzie jeszcze cieplej to też mają dojechać pistie. Myslę, że wtedy będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, jeżeli masz trochę miejsca z tyłu, to proponował bym jeszcze tam jakąś roślinkę 3-cio planową wcisnąć, dałbym również więcej liści dębu lub bukowych. Ogólnie- zazdrość mnie ogarnia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce moze i by się znalazło, tylko z poprzedniej aranzacji wywaliłem nurzańca aczkolwiek po 2 miechach się przyjął, ale mam 0,28W na litr i to co rosło chwile ładnie wczesniej to póxniej obumierało i nawozy nie pomagały, postanowilem więc iść w rosliny cieniolubne, i za specjalnie nie chcę tam wsadzać nic dodatkowego, wszystkie rosliny jakie mam obecnie w akwarium są umijescowione na korzeniach, żadna roślinka nie jest w podłożu. Co do liści, jak widać w poprzedniej aranzacji, miałem wiecej i wiekszych lisci, tutaj narazie wsadziłem małe, bałem się żeby wieksze nie zniszczyły efektu i żeby akwarium jak wczesniej pisali nie wygladało na 50-60l. Teraz czekam tylko aż anubiasy wypuszczą wysokie łodygi z liścmi, w sklepie widziałem że te bartrei moga być dośc wysokie, a umiejscowione wyżej na korzeniu robić nawet ładnie trzeci plan. No ale pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszły długo oczekiwane szyszki olchy i kilka wiekszych liści. Niepokojące jest to że jeden z anubiasów zaczął tracić liscię, aż 3 :/ Przy nadgnitych łodygach wytworzyła się jakaś gęsta biała ciecz, co to może być?

post-7791-13685162961916_thumb.jpg

post-7791-13685162962381_thumb.jpg

post-7791-13685162962782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła, jak już mnie poinformowali na forum nowa roslinka, wąkrotka białogłowa, mam nadzieje, że będzie mi rosła jako roslinka pływająca. W tym tygodniu powinna też dojść pistia. Mam pytanie, chciałbym zwiekszyś moc oświetlenia, i teraz się zastanawiam czy lepiej do poktywy dodać dodakową świetlówkę jako modernizacja tej pokrywy, czy kupić moduł i go przymocować do pokrywy? Chodzi mi o to, że w chwili obecnej moja moc oświetlenia to 0,28W/l teraz jak dodałem tą wąkrotkę nad microsorium, jest on trochę zacieniony i nie chciałbym żeby zaczął mi marnieć. Jak uważacie które rozwiązanie bedzie lepsze? A czy mogłaby być możliwość żeby np zamocować uchwyt od żarówki z lewej strony akwarium gdzie umiejscowiona jest wąkrotka i dać tam np żarówkę energooszczędną np 11W co świeci jak 60W?

 

p.s. zauważyłem, że jak ramirezki dały spokój bojownikowi, to neony zaczely szarpać mu ogon, głownie podczas jedzenia, też tak macie?

post-7791-13685162979256_thumb.jpg

post-7791-13685162979711_thumb.jpg

post-7791-13685162980094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa nietypowe niby roślinne ale jednocześnie idzie w stronę BW. Wąkrotka osobiście mi się podoba jako roślina wyrastająca z podłoża niż pływająca, ale to tylko według mnie. Skoro chcesz żeby wąkrotka pływała po powierzchni i do tego chcesz pistię to po co większe oświetlenie, jak i tak te rośliny nie przepuszczą tego światła za bardzo. Zawsze zastanawia mnie takie rozwiązanie, rośliny pływające zakrywające powierzchnie i do tego dorzucanie coraz mocniejszego oświetlenia, skoro i tak ciężko mu się przebić przez te rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła dodatkowa żarówka energooszczedna 11W Philipsa, narazie nie wiem jaką ma barwę światła ale napewno nie inna jak 2700k, zdjęcie z całym oświetleniem, i obecnie wieczorne po 12h świeceniu z oswietleniem tylko żarówkowym. Doszła również pistia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po małej wpadce z nicią, musiałem odłowić ryby, wszystko wyciagnąć i od początku poprzywiazywać tym razem żyłką wędkarską. Nić się rozpuscila po 2 tyg i wszystko się poodczepiało. Po małym półrestarcie wywalilem, część mchów i gałęzatki, wąkrotke wsadziłem w podloże, a pistie umiejscowiłem tak zeby nie blokowała światła na microsorium i anubiasy. Narazie woda metna, wszystko skonczyłem robić późno w nocy a zdjecie z rana zrobione. dosypałem drobny piasek 2kg.

post-7791-13685163046751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po małej wpadce z nicią, musiałem odłowić ryby, wszystko wyciagnąć i od początku poprzywiazywać tym razem żyłką wędkarską. Nić się rozpuscila po 2 tyg i wszystko się poodczepiało. Po małym półrestarcie wywalilem, część mchów i gałęzatki, wąkrotke wsadziłem w podloże, a pistie umiejscowiłem tak zeby nie blokowała światła na microsorium i anubiasy. na razie woda metna, wszystko skonczyłem robić późno w nocy a zdjecie z rana zrobione. dosypałem drobny piasek 2kg.

Bardzo pięknie to wygląda. Jak wycinek z natury. Podoba mi się klimacik, ten kolor wody. Co dorzuciłeś do niej żeby ją tak wybarwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 sporych korzeni + jeden mały (3 miesiące i nadal wyplywa), liście dębowe, chyba bukowych tez miałem parę oraz kilka szyszek olchy, które wybarwią ci wodę, tak naprawdę nie trzeba mieć sporo, kilka wystarczy. Woda narazie jest mętna bo bawiłem się z tym bałaganem do 2 w nocy a do filtra wsadziłem nowy wkład, i dlatego woda klarowna się zrobi dopiero jutro albo pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...