Skocz do zawartości

Akwarium [126l] Mój baniak aktualizacja str 11


laszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gałęzatka została dzisiaj przecięta na pół może dlatego, a co do mchu nie jest wogóle przywiązany. Korzeń ma takie fajne szczeliny i mech został powsadzany na początku zakładania akwarium i tak teraz się rozrasta w każdą stronę.

 

Zauważyłem, że moje neonki podskubują moje glonojady, mam nadzieje że to jest normalne zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium świetne, fajnie te liście wyglądają, a jak się wszystko bardziej rozrośnie to już wogóle bedzie bomba:) no właśnie apropos bomb to po miniaturce zdjęcia widać że kolega to ho ho służy/ł w PKW? a jeśli tak to zastanawiam się Irak czy Afagnistan:) Szacun za całokształt:)

 

p.s chętnie oddałabym młode Helenki, jeśli kolega nadal w potrzebie. Podobno optymalna ilosć Helen w zbiorniku to 1Helena na 10l wody

pozdrawiam

 

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną Helenkę, którą widzę raz na parę dni i puste muszelki po zatoczkach, widuję czasami małe zatoczki ale to po kilka sztuk maksymalnie. Równowaga chyba jest zachowana nie pozwoliłem do dojścia plagi zatoczków. Nie wiem czemu nurzaniec nie chce mi sie już od miesiąca przyjąć :/ Mam nadzieję, że jeszcze odbije aczkolwiek z jednej sadzonki malo już co zostało. Dzięki wielkie za Helenki narazie jak moja daje rade to jedna sztuka mi wystarczy, jakbym potrzebował napewno się odezwe.

 

p.s Afgan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabomba (mi w sklepie powiedzieli że to lisi ogon) mniejsza jak zwał, ważne że rośnie, co 1,5 tygodnia mam nową sadzonkę. Liści pół reklamówki, narazie nie wsadzałem jeszcze więcej liści bo mam jedne wciąż moczący się korzonek (3 tygodnie). Jak pisałem wszystko mi sie przyjęlo z wyjątkiem nurzańca, nie wiem czy za słabe światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwarium wkońcu ma już ostateczny wygląd, doszedł mały korzonek, który jeszcze nie tonie tak jak należy (miesiąc moczony), nurzaniec się wkońcu przyjął tak jak należy. Zrobilem małą przycinke i teraz tylko czekać aż wszystko zarośnie, do obsady ostatecznej dołączyła parka Ramirezek, i 2x mułojad. Narazie jestem tylko zaopatrzony w jeden test NO3.

Parametry wyszły:

NO3 - 0

Opinie i krytyka mile widziana, pozdrawiam

post-7791-13685162190301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero ruszyła, osttanio zrobiełm 3 sadzonki i w ciągu 3 dni puściły korzenie i nowe listki, są troche "zglonowane" jeszcze ze sklepu, ale teraz ida w góre.

 

Dzisiaj doszła samiczka ramirezki, szkoda że za pierwszym razem dostałem 2 samce:/ Ten mniejszy samiec strasznie oberwał od tego wiekszego. Narazie siedzi schowany za filtrem. Mam nadzieje, że ten się teraz zajmie samiczką i da mu spokój. I tak szczerze powiedziawszy nie daje mu większych szans na przeżycie. Zobaczymy czas pokaże. A o to moja parka.

post-7791-13685162290926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie myślałem i chciałbym ze swojego zbiornika zrobić typowe BW (tak jak miało być, wyszło inaczej), chcę się pozbyć wszystkich roślin, może mech zostawie. I tu mam pytanie, czy dolożyć jeszcze jakiś większy rozgałęziony korzeń czy lepiej powsadzać i powtykać badyle i gałęzie (kupione na allegro i spreparowane typowe do BW) np. od strony filtra i zrobić taką gęstwine, drugą część pozostawić wolną do pływania. I druga sprawa co ze żwirem, bazalt raczej nie jest podłożem pod BW, czy odsypać część żwiru i dosypać żwirku kwarcowego? CZy dla neonów pozostawić ten ciemny bazaltowy żwir? Chcę jeszcze dołożyć szyszki olchowe żeby był herbaciany kolor i co sądzicie o lignitach? Ostatnia sprawa, mam pokrywe ze standardowym oświetlniem 2x 18W, i czy w BW lepiej zostawić jedną świetlowkę (tylną) i mieć słabiej oświetlony przód? Narazie oświetlenie punktowe odpada, nim się zajmę jak się przeprowadze do swojego mieszkania (remont). Czekam na propozycje i ewentualne sugestie.

 

Tak wygląda zbiornik na dzień dzisiejszy.

post-7791-13685162550015_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił bym te korzenie na jakieś bardziej postrzępione i drobniejsze, obwiązał bym je mchem, a zamiast liści dębu dał liście bukowe.Te zabiegi pozwolą zwiększyć zbiornik optycznie, który wygląda na 50-60 litrowy gdyby nie neony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wychodzi mi przy moim litrażu i świetlówkach 0,28W/l jakie z roslin mógłbym sobie ewentualnie dodać, jakbym się nie zdecydował na to BW, zwykła moczarka pociągnie przy takim oświetleniu? i anubiasy? Dodam, że stosuję nawóz Planta Gainer ferro+ orazMacro Red pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...