Skocz do zawartości

Akwarium [126l] Mój baniak aktualizacja str 11


laszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam moje akwarium, czekam na komentarze i krytykę ;)

 

Akwarium 126l, wymiary 80x35x45

Filtr wewnętrzny Turbo N 750

Grzałka AQuael 100W

Oświetlenie standardowe z pokrywa 2x18W T8 6500K POLAMP świetlówki, żarówka energooszczędna phillips 11W barwa chyba 2700K

Podłoże - czarny bazalt ok. 16kg 2mm-5mm oraz 7kg 5mm-10mm oraz 4kg żwiru kwarcowego 1-2mm, 2kg piasku

Rośliny - Microsoria, anubias barteri nana, mech jawajski, wakrotka białogłowa, pistia

Tło - czarny brystol

 

Nawożenie raz w tygodniu: Macro red pro (planta gainer), ferro + (planta gainer)

 

Testy:

NO3 - 0, narazie innych nie posiadam

 

Obsada:

jak w opisie

post-7791-13685161679378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krytykę ? a co tu krytykować ? Wszystko jest dobrze ;)

oczywiście będzie lepiej jak zarośnie wszystko bardziej bądź dodasz jeszcze więcej roślinek ale nie jest to przecież wymagane i najważniejsze by się Tobie podobało :)

Obsada dobrana również dobrze

Ja bym tam widział jeszcze jakieś krewetki karłowate albo parkę ramirezek no ale to już moje widzimisię 8-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić sobie BW, ale zastanawiam się czy nie mam za dużo roślin. Korzenie dojdą tak jak pisałem wyżej moczą się i wtedy też dorzucę jeszcze trochę liści. Mam nadzieje że dodatkowe korzenie i liście sprawią herbaciany kolor wody w moim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest coś jeszcze poza rzesą nadającego sie do BW na roślinę pływajacą? Myślałem o szyszkach olchy, ale jakoś nie chiałem mieszać ich z liśćmi, co za dużo to nie zdrowo? ;) A może by tak przesadzić rośliny na jedną stronę akwarium a rośliny pływające dać po przeciwnej ? Jak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistia mi się bardzo podoba, ale jak pisałem szkoda żeby mi żółkła jak woda z pokrywy zacznie się na jej liście skraplać, ale faktycznie bardzo ładnie się jej korzonki prezentują pod powierzchnią i to fajne przyciemnienie :roll:

 

Dzisiaj doszedł kolejny korzonek, a jedna bakopa została przesadzona do tyłu, mam nadzieje, że teraz jest o wiele lepiej ;)

post-7791-13685161690113_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do tej obsady co napisałem wyżej mógłbym dodać jakąś bocje, jeżeli tak to jaką? Coś co mi bedzie polowało na ślimaki, zrobiłem start zbiornika 8-9 dni temu i już widzę 2 slimaczki na nurzańcu :help: Nie chciałbym mieć plagi za pare tygodni ;/ w Obsadzie się zmienią glonojady nie będą to zbrojniki, czekam na odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie zapamietalem ich nazwy, jak sie dowiem ponownie to na pewno napisze. A wyczytałem że bojownik i samiczka bojownika też potrafia wyjadać te ślimaczki i niby cierniooczek też, więc co bedzie najlepsze czy ta helenka?

Najlepiej wyjadać będą helenki (ani bojki ani piskorki nie wyjadają ślimaków sam posiadam je i niestety sam teraz załatwiałem helenki) , chyba chodzi Ci o otoski jak tak to ich minimum 6szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie coś wyczytałem, niby dorastaja do 12 cm ale nie jestem pewny, może ktoś bardziej doswiadczony pomoże. Dzisiaj mój zbiornik zasiliła pierwsza partia rybek 8x Neon innessa, 3x kirysek spiżowy. Na swoich pobratyńców poczekają pare dni, nie wszyscy naraz :)

 

Uaktualnione, coś powoli wkońcu ruszyło :)

post-7791-13685161705948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, postanowilem odezwac sie w sprawie helenki:)

otoz mozesz byc przekonany, ze w zbiorniku jako takim, nie zostanie ani jeden slimak, procz heleny. W takim samym zbiorniku mialem taka plage, ze wszystko "chodzilo";) wrzucilem 2 helenki i dlugo dlugo nic, az pewnego razu okazalo sie, ze jedyne niedobitki siedza w filtrze:) pamietaj jednak, ze slimaki moga istotnie wplywac na glonowa rownowage. Znow odniose sie do mojego akwa. Po zniknieciu slimakow roslinozernych, mialem kolejna eksplozje, tym razem glonow... Wazne, wiec by wszystko zbalansowac od poczatku. Ufam, ze skoro od poczatku wytniesz slimaki, wszystko bd ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...