Jump to content
Sign in to follow this  
rejki

czyja to ikra? proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam

obsada 7xrazbora klinowa, 4xotosek, 4xkirysek sterby

teraz pytanie czyja to jest ikra??? i co dalej z tym robic

Widziałem tarło razbor kilka dni temu ale tarły się od dołu liścia a to jest od góry i trochę za duża ikra jak na razbory (tak przynajmniej myślę)

kilka pojedynczych ziaren też jest na anubiusie. Co z tym można dalej zrobić??

post-7281-13685161679046_thumb.jpg

poważnie pytam. jest jakiś sposób rozpoznania tego?? czy nie?

cięzko o dobrą fote niestety:(. jaka opcja jest najbardziej prawdopodobna i co dalej z tą ikrą zrobić?

Po prostu przełóż ikrę do kotnika lub innego baniaka, nie zastanawiaj się co z tego wyjdzie, jak zatoczki to wywal, a jak rybki to masz szczęście.

jeden listek przełożyłem do szklanki po 2 dobach mam 2 rybki z 2 ziaren ikry :). reszta ikry została w akwa ogólnym i znikła:)

Jeśli w akwa ogólnym reszta ikry znikła to najprawdopodobniej została zjedzona przez rybki ;) Musiała być to ikra kirysków, a więc niebawem możesz się spodziewać kolejnej porcji ikry :D

Jeśli wymieniałeś wode na nową lub robiłes jakąś dolewkę , to jest to ikra kiryska.Ikre u kirysków można wywołac właśnie w ten sposób. Ikra kirysków może znajdować sie w róznych miejscach , w jednej grupce może znajdowac się od 3 do 4 ziarenek przezroczystej ikry.Można przełozyć do kotnika tylko trzeba pamiętac że trzeba dobrze natleniać.Narybku można podawac larwy solowca.

Sign in to follow this