Skocz do zawartości

Ginące krewetki


tomek3101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakładam właśnie krewetkarium:) Najpierw kupiłem do niego bojownika i ampularie noo i oczywiście trochę roślinności, korzeni i mchu:) Baniak ma 25l. Wczoraj kupiłem 5 krewetek red nose... Myślałem, że będzie wszystko w porządku ale bojownik bardzo mocno za nimi latał:( dzisiaj gdy postanowiłem przenieść bojownika do innego akwa zauważyłem, że jedna krewetka siedzi prawie na pokrywie i jest bez wody a obok były stworzenia podobne do krewetek:

 

Dołączona grafika

 

Teraz gdy nie ma bojownika widzę tylko 2 krewetki:( Czy to są moje krewetki?:( i co to w ogóle jest?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej na zdjęciu to wylinka Twojej RN i była/jest, u góry ponieważ zanim jej odrośnie nowa jest bardzo łatwym łupem każdej rybki.

Edit. i wsadź ją z powrotem ponieważ one ją zjadają i czerpią z nich potrzebnych związków do odbudowy nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil,myślisz?

Kiedyś słyszałam od hodowcy krewetek,że dopiero po paru dniach w nowym akwa krewetki mają wylinkę,muszą się przystosować do nowych warunków.

U swoich też zauważyłam,że dopiero po jakimś czasie mają wylinkę.

Mi to nie wygląda na pancerzyk,tylko własnie na zdechlaczka. Pancerzyki są bardziej przezroczyste. I,kurde,nie wiem jak to się fachowo nazywało. mają przerwę w tym miejscu-najczęściej za głową,gdzie krewetka się z niej wydostaje. Tu tej przerwy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,tu masz coś o red nose.

 

Wygląd: Przezroczysty karapaks z czerwoną linią biegnącą wzdłuż dolnej części odwłoka do wachlarza ogonowego. Wyjątkowo długie, czerwone rostrum. Czerwień w ciele C. gracilirostris staje się intensywniejsza gdy krewetka ta znajdzie się na ciemnym podłożu, gdy do wody dodamy niewielką ilość garbników, a także gdy akwarium nie jest zbyt silnie oświetlone. W pewnym stopniu czerwień można wzmocnić podając pokarmy bogate w karotenoidy. Pod wpływem stresu czerwień może całkowicie zniknąć.

Warunki wodne: Temp. ok 25 st. C, KH 8, pH 6,5 - 7.

Urządzenie zbiornika: Zarośnięte akwarium z licznymi kryjówkami w postaci np. korzeni. Podłoże z ciemnego piasku.

Pokarm: Glony, pokarmy sztuczne ze spiruliną. Larwy owadów. Warzywa, owoce i pokarmy sztuczne zawierające karotenoidy.

Rozmnażanie: Przeobrażenie zupełne. Samica nosi jaja w ilości 50-100 sztuk przez ok. 4 tygodnie. Wyklute larwy są maleńkie i potrzebują słonej wody do rozwoju.

 

 

 

Caridina gracilirostris "Red Nose"

 

 

 

 

Wygląd: Przezroczysty karapaks z czerwoną linią biegnącą wzdłuż dolnej części odwłoka do wachlarza ogonowego. Wyjątkowo długie, czerwone rostrum. Czerwień w ciele C. gracilirostris staje się intensywniejsza gdy krewetka ta znajdzie się na ciemnym podłożu, gdy do wody dodamy niewielką ilość garbników, a także gdy akwarium nie jest zbyt silnie oświetlone. W pewnym stopniu czerwień można wzmocnić podając pokarmy bogate w karotenoidy. Pod wpływem stresu czerwień może całkowicie zniknąć.

Pochodzenie: Indie.

Rozmiar: Samce do 3,5 cm, samice do 4 cm.

Warunki wodne: Temp. ok 25 st. C, KH 8, pH 6,5 - 7.

Urządzenie zbiornika: Zarośnięte akwarium z licznymi kryjówkami w postaci np. korzeni. Podłoże z ciemnego piasku.

Pokarm: Glony, pokarmy sztuczne ze spiruliną. Larwy owadów. Warzywa, owoce i pokarmy sztuczne zawierające karotenoidy.

Rozmnażanie: Przeobrażenie zupełne. Samica nosi jaja w ilości 50-100 sztuk przez ok. 4 tygodnie. Wyklute larwy są maleńkie i potrzebują słonej wody do rozwoju.

 

 

Spokojna i atrakcyjna krewetka. Nie lubi zbyt wysokiego pH. Akwarium od 50 litrów wzwyż dla grupki kilkunastu sztuk, odpowiednio większe gdy chcemy hodować w nim również inne Caridina. Niewskazane łączenie z agresywnymi rybami i krewetkami.

 

Ja myślę,że może miałeś jeszcze nie ustabilizowane akwa + bojownik - zrobiły swoje.

 

Na początek to bym radziła jakieś krewecie łatwiejsze w hodowli. Ja zaczynałam od babaulti,potem doszły red cherry,następnie white pearl i teraz szykuję kolejne dwa zbiorniki pod yellow i blue pearl.

 

 

 

Ciekawe czy masz zgodę ADMINISTRATORA strony na kopiowanie materiału z ich strony , słowo słowo zostało skopiowane a na to powinnaś mieć pozwolenie .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata27: Czytałem, że ich hodowla jest trudna ale postaram się:) Co do RC to one były dla mojej dziewczyny i jak na razie mają się bardzo dobrze:) Jeśli teraz chciałbym zacząć coś innego hodować to nie miałbym co zrobić z żyjącymi krewetkami...

 

Znalazłem te zdechłe krewetki na ściance bocznej między taflą wody a pokrywą. Oddzieliłem bojownika i teraz myślę, że się ta sytuacja nie powtórzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...