Jump to content

Akwarium 60-70l

Arts66
 Share

Recommended Posts

Witam . Może na początek napiszę trochę o sobie :)

Mam na imię Artur mieszkam w okolicach Bydgoszczy i mam 15 lat . Miałem kiedyś akwarium 25 l , ale wtedy nie miałem jeszcze zielonego pojęcia o akwarystyce . Teraz zamierzam ponownie się tym zainteresować tyle że bardziej chcę się wgłębić w akwarystykę . Więc są 2 opcje :

- restart zbiornika 25 l

- nowy zbiornik 60-70l

Ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna i mam teraz kilka pytań :D .

1. Jaką obsadę polecacie mi do takiego litrażu ? Osobiście myślałem nad takim zestawieniem :

Bojownik 1+2/3

Kiryski Panda 5/6

Neonki innesa 10

Red Cherry 8

Pielęgniczka ramireza parka

Co myślicie o takiej obsadzie ? Nie będą ze sobą walczyły ani się zjadały ? Nie za dużo ich będzie ?

2 . Jakie podłoże zastosować żeby bylo dobre i dla kirysków i dla krewetek i żeby roślinkom tak w miarę dobrze było ? Mi osobiście podobają się ciemne podłoża

3. Jakie roślinki byście mi polecili z takich mniej wymagających ? Chciałbym mieć ich w miarę dużo . Wiem że dla krewetek powinno być dużo mchów .

4. Jaki filtr , grzałkę i oświetlenie zastosować ?

5. Jakie pokarmy są najlepsze dla rybek które wymieniłem ?

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi i rady :)

Pozdrawiam

Zakładam że będzie 70l (60x35x35cm)

1. Albo bojowniki albo Ramirezy.

Pand 6 sztuk.

Neonów Innesa 13-14

Uważaj bo krewcie mogą stać się pokarmem.

2. Czarny piasek kwarcowy. Na Allegro znajdziesz. Strefy beztlenowe robią się rzadko. Jak jednak boisz się ryzyka to kup grupkę świderków (ślimaczków) rozgrzebujących dno. Jest to czarny piasek dobry dla neonów.

3. viewtopic.php?f=5&t=9355

4. Dla roślinek powyżej wystarczy standardowe oświetlenie w pokrywie. Filtr najlepiej zewnętrzny, grzałka 75W.

5. Parę rodzajów: Płatkowe: Vegetables, Betta, Supervit, Vitality&Color. Coś dla kirysków SuperTabin B. I dodatki: Tubu Cubi, Red Mico. Podałam ci nazwy pokarmów z firmy Tropical. ;)

a jakieś specjalne krople czy nawozy trzeba stosować ? I jaką rośline polecilibyście mi na 1 plan ? taką co nie za wysoko rośnie

Trochę was pomęczę pytaniami ale które krewetki mają większe szanase na przeżycie z bojownikami amano czy red cherry ?

U mnie bojek nie zaczepiał innych ryb (razbor, samic, platek, otosków, zbrojnika) ale najprawdopodobniej to on odgryzł gupikom ogony (co skończyło się ich śmiercią). Ewentualnie mogły to być samice. Bojek w zoologicznym był w małej kuli. Ale ogólnie to polecam bojka do akwarium wielogatunkowego.