Skocz do zawartości

Barwniak czerwonobrzuchy broni terytorium?


tomekc79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkąwd włożyłem do akwarium kokos mój samiec barwniaka oszalał (chciałem w ten sposób zachęcić je do tarła). Gania wszystkie rybki nawet samice barwniaków. Wiem że w tan sposób broni swojego terytorium i kokosa bo siedzi w nim często. Nieraz do kokosa wpłynie samiczka i tak jak by stroszy się przed nim (nie wiem czy podrywa go w ten sposób?)Ale na samca to chyba nie działa bo ten za chwilę ją goni. Moje pytanie może ktoś wie co oznacza takie zachowanie i czy wyciągnąć kokos z akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nic konkretnego co do mojego pytania to nie pisz wogóle. A nie piszesz aby tylko coś napisać to nie żarty!

nie wkurzaj się :P wszystko zależy od charakteru twojej rybki tak dla przykładu miałem samca kakadu który żył sobie z gupikami itp i ich nie atakował. Obecnie mam samca który ma 4 cm i czasem ma chęć atakować dłoń jak cos poprawiam w akwarium ;) o rybkach nawet nie wspomnę jak on wypływa na środek innych rybek nie widać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moze to zalezec od temperamentu danej pary rybek. A zanim samczyk upodobal sobie kokosa to lubil spedzac czas z samiczka? Moja para barwniaczkow, ktora dorobila sie potomstwa z tego co pamietam byla zgranymi partnerami i razem bronili i wychowywali mlode. Moze twoje rybki wcale nie stanowia parki... one tez musza sobie wzajemnie przypasc do gustu :) Moze sproboj wpuscic druga samice i zobaczysz jak potocza sie wypadki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 samce i 3 samiczki. Właśnie tej jednej samiczki aż tak bardzo nie gania pozwala wpłynąć jej do kokosa ona tak wygina się śmiesznie przy nim jak by chciała go poderwać. Ale on chyba zbytnio nie jest nią zainteresowany (tak mi się wydaje bo słyszałem że jak się dobiorą w pare to razem pływają a moje tego nie robią)w sumie kokos jest od 5 dni w akwarium więc może samiec jest narazie podniecony nim :D Samiec jest większy ma około 5-6cm a samiczki 3-4cm. Szkoda mi zbrojników i kirysków bo najbardziej im się obrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ja tez mam barwniaki 6 sztuk 3 pary nie wiem czy wiesz ale barwniaki to ryby monogamiczne maja jedna stala partnerke dlatego inne przegania a jednej pozwala wplywac do kokosa a inne samicvzki chca sie samcowi przypodobac i dlatego jest w stosunku do nich agresywny najlepiej trzymac w akwarium taka sama ilosc samcow i samic barwniaka w akwa ale trzeba zapewnic im odpowiednia ilosc kryjowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Chciałem się pochwalić a mianowicie Jakoś ponad tydzień temu zauważyłem że moje barwniaki mają w kokosie ikrę. Na drugi dzień zaglądam a tu nie widać już jajeczek. Myślałem że coś im wyjadło w nocy i już więcej nie zaglądałem do kokosa. Wczoraj siadłem przed akwarium i tak obserwowałem ogólnie wszystkie ryby. Barwniaki pływały w jednej częsci akwarium przy dnie i goniły wszystkie ryby. Tak patrzę na nie a tam mi śmiga coś małego myślałem że to jakieś szczątki roślinczy czy coś, a tu okazuje sie że to są malutkie barwniaczki:) Nie jest ich dużo bo tak gdzieś okolo 10 sztuk (ale to pierwsze tarło może dlatego). Jestem pod wielkim wrażeniem jak rodzice opiekują się małymi ,samica wymienia się z samcem i stale któreś z rodziców przy nich jest.więcej czasu z nimi spędza samica. A jak odpływają gdzieś dalej to łapie je w pyszczek i przynosi w pobliże kokosa. Może ktoś z was wie czy w ogólnym akwarium uda się odchować rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...