Skocz do zawartości

kiryśnik i jego rozmnażanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium tarliskowym woda powinna mieć temperaturę około 24 C oraz odczyn bliski obojętnemu. Samiec buduje gniazdo z piany pod dużymi liśćmi pływających roślin bagiennych. W warunkach akwariowych liście te mogą zostać zastąpione odwróconym do góry spodem plastikowym talerzykiem odpowiednio umocowanym. Duża samica może złożyć nawet do 800-1000 jaj, które następnie przenosi do gniazda. Następnie odławiamy samicę, a ikrą opiekuje się samiec. Po około 3-5 dniach młode zaczynają się wylęgać. Po kolejnych 48 godzinach zaczynają pływać w celu znalezienia pokarmu. Początkowo młode najlepiej karmić larwami solowca, ale zjadają również starty na pył suchy pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady ale tyle to wyczytałem w necie ;) wszystko co piszecie wykonałem włącznie ze sztuczką wywołania pory deszczowej i nic :( o ilość nie martwię się bo mam na tyle sprzętu aby wychować narybek ;) czy powodem może być to że mam tylko dwa osobniki czyli parkę lecz brak jest konkurencji u samców?może stworzyć harem?i czy ktoś z was doprowadził kiryśniki do tarła wraz z wychowaniem narybku? proszę o radę z waszych doświadczeń a nie cytowanie podstawowych wiadomości z neta :( W akwarium tarliskowym woda powinna mieć temperaturę około 24 C oraz odczyn bliski obojętnemu. Samiec buduje gniazdo z piany pod dużymi liśćmi pływających roślin bagiennych. W warunkach akwariowych liście te mogą zostać zastąpione odwróconym do góry spodem plastikowym talerzykiem odpowiednio umocowanym. Duża samica może złożyć nawet do 800-1000 jaj, które następnie przenosi do gniazda. Następnie odławiamy samicę, a ikrą opiekuje się samiec. Po około 3-5 dniach młode zaczynają się wylęgać. Po kolejnych 48 godzinach zaczynają pływać w celu znalezienia pokarmu. Początkowo młode najlepiej karmić larwami solowca, ale zjadają również starty na pył suchy pokarm.

 

czyżby kserokopiarka po najmniejszej linii oporu?http://www.superakwarium.pl/kirysnik-czarnoplamy-id806.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...