Skocz do zawartości

Optymalna obsada do 60l akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dostałem akwarium od znajomego z wyposażeniem (pokrywa, grzałka, filtr) i postanowiłem kupić sobie rybki. Dlatego chciałem zapytać Was, doświadczonych akwarystów o optymalną obsadę dla zbiornika 60 l (60 cm długości). Podejrzewam, że w sklepie nie uzyskam rzetelnych informacji, ponieważ większość sprzedawców chce osiągnąć jak najlepszą sprzedaż. Wiem też, że dużo jest informacji na ten temat w internecie. Wiele już sam przeczytałem. Dlatego proszę Was tylko o uporządkowanie zdobytych przeze mnie informacji w rozsądną całość.

Ryby zamierzam kupić dopiero za około miesiąc, więc jest jeszcze czas do przemyśleń. W moim akwarium (60l) chciałbym mieć:

 

- 10 x neon innesa,

- 4 lub 5 x kirysek panda lub pstry

- 4 x otosek,

- ponadto chciałbym posiadać jakąś pielęgniczkę (myślałem o Ramireza, żółtej(Borella) oraz Kakadu).Wiem, że Ramireza jest trudniejsza w hodowli dla początkujących i raczej 1+1.

Jeśli zdecydowałbym się na żółtą, to ile sztuk kupić (też 1+1 czy raczej harem) ? Czy ewentualnie mogłaby być Kakadu?

 

Martwi mnie to, że taka obsada z neonkami, kiryskami, otoskami i pielęgniczką może być za duża. Nie wiem też czy dostanę w Tarnowie otoski. Ale chciałbym je mieć ze względu na to, że żywią się glonami. Jednego nie kupię, bo to stadna ryba. Może można ją czymś zastąpić. Może krewetkami? Tylko czy można je trzymać z pielęgniczkami i kiryskami? Jak tak to jaki gatunek? No chyba, że proponowana przeze mnie obsada spełnia wszelkie wymogi i niepotrzebnie się martwię. Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

To zostawię:

1+1 p. ramireza,

10 x neon innesa,

i 6x kirysek panda.

 

Tylko chciałem jakieś rybki, które żywią się glonami. Na zbrojniki akwarium za małe, wiec pomyślałem o otoskach. Ale wolę kiryski panda, więc temat otosków zamknięty. Nie miałem nigdy akwarium i dlatego mam takie dylematy.

A co z glonami, czy nie będą uciążliwe w moim akwarium? Z krewetek też powinienem zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...