Skocz do zawartości

[112 l ] siedziba ramirezek


Renata27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zmianę obsady. Akwa funkcjonuje pół roku,w stanie obecnym około miesiąca.

 

Akwarium profilowane o pojemności 112 litrów

 

Oświetlenie 2 x 18 W,pokrywa oklejona folią odbłyśnikową

 

Filtr AquaEl Turbo 650

 

Grzałka brak,temperatura utrzymuje się 24-25 stopni

 

Podłoże czarny grys bazaltowy

 

Ozdoby 2 korzenie grabu,jeden kamień (wsadzony za korzeń,żeby ramirezki miały gdzie krę składać)

 

Flora rogatek sztywny,limnophila sessiliflora,nurzaniec,microsorium vindelow,duży heniek,lysimachia nummularia,rotala indica,hydrocotyle,na korzeniach 2 rodzaje mchu,moczarka,na powierzchni rzęsa wodna i pozostałości wgłębki

 

Obsada pielęgniczki ramireza,w tej chwili 2 +2,cały czas czekam czy się dobiorą (jak już będzie parka to druga powędruje do drugiego akwa)... I krewetki red cherry ok.30 sztuk. Ok. 15 młodych gupików (podrosną,to zostaną wydane). 2 malutkie glonki

 

 

Pytanie mam takie: co mogę dodać do obsady? Zależy mi na spokojnych rybkach. Czy barwniaki czerwonobrzuche by były ok? Chciałabym jeszcze zmienić tło,trochę znudził mi się czarny bristol. Coś polecicie?

 

I fotki

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

I troszkę przyciemnione

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony odpadają. Już tu były i chyba mi się znudziły. Poszły do nowego domku.

A razborki to jakie? Klinowe,galaxy,brigittae,...? Nie miałam nigdy z tymi rybkami styczności.

 

I co z tłem? Czy ciemny granat by tu pasował?

 

Myślałam jeszcze o lilaeopsis na trawniczek,tylko nie wiem jak "przemeblować" ten przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top,już nie będę :)

To wracamy do tematu:jak proponujecie obsadzić pierwszy plan-z tym co jest + lilaeopsis. Zawsze miałam z tym problem.

 

Mandy,za maluchami jedynie gonią,na dorosłe nie zwracają uwagi. Ogólnie woda jest żółtawa,jeden z korzeni jeszcze konkretnie barwi. Po tygodniu mam herbatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jak wrócisz z pracy za parę dni,to będą aktualne zdjęcia. :)

Trzeba trochę poprzycinać i porozsadzać :)

3 ramirezki zostały zamordowane przez nowych mieszkańców-2 barwniaki szmaragdowe.

To co teraz mam do domu nie wracać ? :shock:

Ty chyba naprawdę chcesz bym sam się tym u Ciebie zajął.

No ale ok, mogę to zrobić dla Ciebie Aniołku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No mniej więcej tak to wygląda jak pokazał Kamil.

Obsada...Hmmm...Zostały gupiki,samiec barwniaka szmaragdowego i jedna ramirezka + krewety. Barwniaki wybiły ramirezki,potem same pozdychały.

Tak to wyglądało parę dni temu,dzisiaj chyba zrobię porządek,bo cała powierzchnia jest w rzęsie.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...