Skocz do zawartości

czego brakuje tej roślinie


Rekomendowane odpowiedzi

A co masz w wodzie? co w podłożu? i co jej świeci? ;)

Te objawy wskazujące na chlorozę zależą często od dostępności żelaza,a nie jest wcale powiedziane że go np,brakuje w zbiorniku bo skwapliwie wykorzystują to glony.Chloroza to stopniowy zanik chlorofilu w szczytowych pędach roślin.Przyczyny to zbytnie nagromadzenie fosforanów w roślinie,wysoka zawartość wapnia w wodzie(Kh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz w wodzie? co w podłożu? i co jej świeci? ;)

Te objawy wskazujące na chlorozę zależą często od dostępności żelaza,a nie jest wcale powiedziane że go np,brakuje w zbiorniku bo skwapliwie wykorzystują to glony.Chloroza to stopniowy zanik chlorofilu w szczytowych pędach roślin.Przyczyny to zbytnie nagromadzenie fosforanów w roślinie,wysoka zawartość wapnia w wodzie(Kh).

w wodzie to nie wiem co mam ponieważ nie posiadam testów

podłoże to asII+,które działa od ok 1,5 mieśiąca

co do światła to w sumie jest ok 0,63w/l 2x20w+2x24w/140l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj roślin pływających przy tak silnym oświetleniu pomogą.

-zapobiegają fotoredukcji żelaza przy intensywnym oświetleniu.

-zżerają wolne azotany i fosforany bezpośrednio nie związane z podłożem.

-korzystają częściowo z atmosferycznego CO2 więc nie są konkurencyjne o węgiel z roślinami zanurzonymi

-skutecznie ograniczają glony.

Polecam certopteris,rzęsę czy nawet wgłębkę, dla pistii czy limnobium może być za gorąco ale spróbować też można.

Zachęcam do zakupu testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ASII+ to musisz na początku ze 3-4 razy podmienić min.50% wody.

mając tak wymagające podłoże(wcale nie tanie)i taki zapas światła to aż dziw bierze że nie masz testów(PODSTAWA!)

testy wraz z EC są już zamówione lada dzień powinny się pojawić-podam wartości.Dziwi mnie bardzo spowolniny a wręcz zerowy przyrost roślin.Do tej pory musiałem porządnie karczować co tydzień a teraz zero przyrostu, oprócz nitek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...