Skocz do zawartości

najlagodniejsza mała ryba przydenna/czyszcząca do50l kotnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. w 50l akwarium mam urządzony kotnik, pływa w nim narybek gupika zwyklego, endlera, i drobniczek (strasznie malenki;/)

jest troszke roslin i kamyczków , dno jest z piasku ( więc slimaki odpadaja bo zauwazylam ze maja problemy z poruszaniem sie po nim)

 

przydala by mi sie jakas rybka do czyszczenia dna, tak jak w 100l mam glonojady i kiryski, tam cos mniejszego moze i napewno na tyle lagodnego zeby nie zainteresowal go narybek.

 

prosze o jakies nazwy takich rybek:)

 

albo co sadzicie o krewetkach rc? zajely by sie soba nie interesujac sie kompletnie narybkiem?

a czy taki narybek podrosniety np 1,5 cm (bo mniejwiecej do takiej wielkosci tam trzymam) nie zorbil by nic jajeczka krewetek lub malym wyklutym?

w akwarium jest troche mchu jawajskiego ale na razie nie za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewecie sądzę, nie na pewno nie. Otoski są małe, ale raczej też nie. Sama może spróbuj jakoś ten kotnik czyścić. :twisted:

mam zjadac pokarm ktory opada na dno ;]?

rybki wcinaja raczej ten z gory i ten co leci a reszta ich nie obchodzi.

a za czesto odmulac nie chce bo nie trudno o wciagniecie rybki.

 

nie do końca rozumiem to zdanie "Krewecie sądzę, nie na pewno nie." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki maja problem z poruszaniem się po piasku ??? Może Utykają na jedną nogę?? :P haha

 

Tak serio to jeśli to ma być kotnik to powinien być czysty bez piasku itd. Wtedy najlepiej zadbać o czystość zbierając syf co jakiś czas z dna ........ Jak użyjesz cienkiego wężyka to nic i nikogo nie wciągniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki maja problem z poruszaniem się po piasku ??? Może Utykają na jedną nogę?? :P haha

 

Tak serio to jeśli to ma być kotnik to powinien być czysty bez piasku itd. Wtedy najlepiej zadbać o czystość zbierając syf co jakiś czas z dna ........ Jak użyjesz cienkiego wężyka to nic i nikogo nie wciągniesz

 

helenke jakiś czas miałam w drugim kotniku 30l w którym także miałam piasek i tak, miała problem. Nie byla w stanie przejść po piasku obklejała sie cala nim. o ile po kamieniu sie gładko przesuwa to piasek sie do niej przyklejał i wywracała sie muszelka w doł ze spora warstwa piasku przyczepiona do tej "chyba lepkiej" czesci ciała.

możne faktycznie normalnie sie poruszają a moja helenka była jakimś kalekim wyjątkiem.

 

nie widzę problemu żeby byl to konik wyglądający jak normalne akwarium. Nie podoba mi sie to ze hodowcy hodujący ryby na sprzedaż trzymają je w pustych akwariach nie wiadomo w jakich ilością nawet bez jednej rośliny czy kamyka - szkło woda i sprzed;/. wodę mam czysta i nie mam problemów z utrzymaniem czystości w akwarium. Niektórzy mogli zle odebrać moj temat.

nie chce ryby która wyręczy mnie w sprzątaniu akwarium, ona będzie zbierać syf a ja nic nie beda musiała robić !

chce coś na ta strefę przydenna porostu. gupiki i drobniczki pływają w srodku i pod powierzchnia a chce dól trochę ożywić a przy okazji aby coś zbierało pokarm który tam doleci;)

 

Daj krewetki rc spokojnie nic nie zrobią małym tylko nie zapomnij o mchach

dzięki , tak właśnie zrobię, przełożę jeszcze więcej mchu z głównego i powinno im być dobrze;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie krewecie wcinają zwykły pokarm dla rybek, który specjalnie moczę żeby opadał na dno. Biorą płatki w łapki i wcinają. I to wszystko na plaży z piasku. A jak nie ma jedzenia to lubią sobie w nim pogrzebać, poprzekładać ziarenka piasku.Więc zdecydowanie polecam krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...