Skocz do zawartości

Problem z nieboborem żelaza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od tygodnia funkcjonuje u mnie bimbrownia, a od 3 tygodni roślinki są wspomagane nawozem o nazwie CRYPTO.

 

Nie ukrywam - widać efekty dużo szybciej od chwili, gdy dołączyłem bimbrownię - rośliny takie jak kabomba czy ludwigia urosły o ok 1,5cm (!) i puszczają mnóstwo pąków z nowymi odnóżkami :) Bardzo mnie to cieszy, ale...

 

... moje żabienice szerokolistne zaczynają robić się przeźroczyste, niektóre liście też żółte. Kiedyś jeszcze, gdy nie miałem CRYPTO i Bimbrowni stosowałem Ferro-Activ, żelazo z Tropicala, jednak nie przynosiło to poprawy stanu liści roślin. Co proponują doświadczeni w tym temacie akwaryści? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż szkoda mi roślin :( Z jednej strony ładnie "zaskoczyły" i rosną szybko, a z drugiej strony dopadła ich ta cholerna "epidemia".

 

Podłoże piasek + żwir rzeczny drobnej granulacji 1-5mm

nawożenie: Crypto, Bimbrownia

światło: na razie 18W niedługo 2x18W (12-13h dziennie)

pH 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja robię sam nawóz jak chcesz zobacz moje zbiorniki w dziale słodkowodne i robię go sam właśnie z tego powodu ze w skalpach sprzedają gó............... wno za wielkie pieniądze Ja odwiedzam chemiczny i mieszma w odpowiednich proporcjach :) Rośliny rosną pięknie na zwykłej karanówie :) W dziale Sprzedam jest o moim nawozie szukaj po loginie:) SHADOW2525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...