Skocz do zawartości

Rozmnażanie bojownika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

U mnie tez bylo troche problemow z gniazdem. Rano przychodzilem gniazdo bylo calkiem spore, kilka godzin pozniej z gniazda zostawala 1/5 a bombelki plywaly po calym akwarium. Wydaje mi sie ze to sprawka samicy, chociaz w trzecim dniu w tych resztkach gniazda zaczely sie moje wielkopletwy trzec. Ikry calkiem sporo sie pojawilo. Przez cale tarlo oboje sie nia zajmowali ikra, zbierali ja i wypuszczali w rogu akwarium, od czasu do czasu samica zaczepiala samca, co by ja jeszcze "potarmosil" ;) Po skonczonym tarle przez nastepna godzine bylo ok, jaja w jednym miejscu, ale gdy wrocilem po godzie znowu granizdo bylo rozwalone, a jaja plywaly po calym akwarium. O dziwo samiec i samica zbierali jaja i znowu zanosili w jedno miejsce. Ale nie trwalo to dlugo, pozniej samica stwierdzila, ze jednak sobie jaja bedzie zanosic gdzies indziej i zaczela samcowi je podkradac, wiec ja wylowilem (zona dostarczyla w miedzy czasie dodatkowe akwarium). Na drugi dzien rano samiec uporal sie ze zbieraniem jajek i wszystkie byly w jednym miejscu, chociaz jego gniazdo bylo malutkie. Temperature w akwarium trzymalem na poziomie 26 stopni. Tarlo odbylo sie 23.06 miedzy godzina 12.00 a 14.00, a 25.06 o 6 rano gdy wrocilem z pracy juz plywaly male wielkopletwy przy powierzchni wody. Znowy tata musial sie nameczyc zeby je pozbierac bo byly wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Po raz kolejny moje bojowniki spróbowały sił. Ale tym razem jest inaczej jak było wcześniej.

Mam w prawym górnym roku pełno bombelek czyli jest to chyba gniazdo bo pilnuje tego bojownik. Ale nie widzę tam malutkich białych kuleczek. Czy mam wyłowić samicę czy zostawić ją jeszcze? Zauważyłem, że samic goni i atakuje samice jeżeli mu się pokaże na oczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...