Skocz do zawartości

Rozmnażanie bojownika


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem wiele tematów o rozmnażaniu tych pięknych ryb i proszę sprawdzić czy dobrze zrozumiałem procedurę rozmnażania tego gatuku . Dodam że mam akwarium towarzyskie !!!

 

1 Samiec zaczyna budowę gniazda

2 przenosimy parke do akwa do tarla

3 Samiec buduje i konczy budowe gniazda

4 Zaloty do samicy

5 Wycisniecie ikry z brzucha samicy

6 Odłowienie samicy

7. Po 36 godzinach odłów samca

8. Podchów młodych

 

Proszę sprawdzic najbardziej punkty od 1-3/4 ... jesli coś źle napisałem to proszę o korekte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza,ok nie napomnij, że ma to się dziać w akwa tarliskowym (ok 25l) w towarzyskim, z innymi rybami ikra jet zagrożona. Jeśli nie masz takieg akwarium przenieś tam gniazdo i powinno się udać.

 

Przy okazji: ostatnio forumowicze mają niezwykły zapał do rozmnażania prętnika i bojownika. To musi być moda, ta jak kiedyś na danio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Proszę o szybką odpowiedź !!

Nad filtrem zauważyłem kącik z bąbelkami i są tam też takie małe białe kuleczki. Czy to jest ikra?

Dodam, że samica bojownika non stop przy tym pływa i tak jakby do pyska brała i wypluwała.

Co mam zrobić?

 

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde :/ ta 1 samica nie daje się złapać i z brzucha wychodzi jej taka biała kulka nie wiem czy to ikra czy za potrzebą z tym pływa.

A co do samca to samiec zupełnie w 2 końcu akwarium. Neonki widzę podjadają ikrę :(

 

 

 

agunia997-Pisownia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to ja zostawię tą 1 bojowniczkę jeszcze bo ona widzę stara się bronić tej ikry.

A co do neonek to trudno będzie wyłowić 30 sztuk między roślinami uważając na ikrę :roll:

 

 

 

 

agunia997- Pisownia!!! Taki krótki post, a tyle błędów? To jest już trzeci z kolei post w którym są błędy, koniec tego! Regulamin mówi: 6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie. Przyznaję ostrzeżenie, a tak na przyszłość to polecam dbać o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak, że samica ikrę układała w kąt samiec w ogóle się tym nie interesował.

Ale myślę sobie przesadzę neony to osobnego akwarium bo zjadały tą ikrę no wiec wyjąłem wszystkie roślinki i łapałem je uważając na ikrę. Ale bojownik gdy ją zobaczył w mgnieniu oka ja zjadł. Samica z pyska kilka ikr jeszcze wypluła ale samiec też potraktował je na obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona ikry nie polega na jej zjadaniu po prostu to jest pierwsze tarło i pewnie nie udane ;) Samiec gdy już są larwy to jak jakaś ucieknie to ją łapie i ładuje do gniazda ale nie słyszałem żeby chronił ikrę zjadając ja

Fakt mój błąd, pewnie to nie doświadczenie rodziców, coś mi się pomyliło...

 

Co do tej całej sytuacji to fakt tak jak kolega mówił zrobiłeś takie zamieszanie w akwarium, że bojownik sam nie widział co się dzieje.

 

Ale widzę, że znów ikra jest złożona :)Poczekamy zobaczymy.

No to pewnie zrobiłeś zamieszanie a nie poczekałeś na koniec tarła.

 

Obserwuj i daj im na chwilę spokój, bo strasznie je stresujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj i daj im na chwilę spokój, bo strasznie je stresujesz.

Wiem wiem, ale zły moment na tarło sobie wybrali ;) bo dziś byłem umówiony na sprzedaż neonek i musiałem je wyłowić.

 

Co do tematu to ikra opadła nie ma jej już :/. Dodatkowo samice są obgryzione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Ikra została złożona ponownie pod liściem samica jej zaciekle pilnuje. Goni samca po całym akwarium i nawet jest trochę obgryziony.

Obawiam się, że jak wyłowię samice to znów samiec ta ikrę zje tym bardziej, że w cale się nią nie interesuje. Więc może lepiej będzie jak to samica będzie pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...