Skocz do zawartości

Męczenie rybek!!!!!!!!!!


michal1003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej szkole w podstawówce (ja w gim. ale chodzilem do podstawówki) w sali od przyrody stoi akwarium ok 45l i jest w nim z tego co rozpoznałem gupiki molinezje mieczyki i kilka innych gatunków, kilka roślin i dużo kamieni duzych małych ze sprzętu jest tylko pokrywa lampa ale nigdy nie jest włączona bo miałem lekcje w tej klasie 3 lata.i termometr. taki jest w tym akwarium syf szyba jest zielona a jak podniosłem pokrywę jak nikt nie widział to śmierdziało :(.Nie wiem co z tym zrobić tym akwairum zajmuje się druh który prowadzi wycieczki i dodatkowe zajęcia koszykówki co środe i ja chodzę ale nic mu nie mówiłem bo jeszcze mnie wywali z tych zajęć w kosza a ja jestem jednym z najlepszych co wy o tym myslicie :( przykra sprawa

Edit:

jest w tym akwarium ok 30 rybek

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest tzw. szkolny low tech. Żyją tam ryby w przerybieniu i jakoś sobie radzą, kilka roślin jest nawet bez świecenia, "rzeczne" podłoże i pewnie ziemia pod nim. Działa bez problemów od 30 lat(kiedy zostało założone jak miał przyjechać do szkoły minister albo pierwszy sekretarz) i daje sobie radę tak długo, aż jakiś uczeń nie zacznie w nim grzebać. :D

 

U mnie w szkole te 10 lat temu podobna rzecz stała i wyglądała tak że strach było podejść, mimo to, ryby żyły i jakoś to funkcjonowało wszystko.

 

 

A na serio, to pogadaj z nim i popytaj czy możesz pomóc przy akwarium albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole było tak samo :( koło 50l i welonka, 3 danio, 2 neonki i 1 kirysek !!! :cry::cry:

Dwa zamki w tym jeden przewrucony :( Szyby zielone, jedzenie pływa i najokropniejsze zgniłe rośliny !! . Bez oświetlenia, grzałki jedyne co chodzi to badziewny napowietrzacz. Nie nawidze takich ludzi :x:x

I zostawili opieke dzieciom !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj go, czy ma czas na to, aby się zajmować akwarium. ;)

Jesli nie ma (a z Twojego postu wynika,że nie ma) to proponowałbym zapytać go o to, czy możesz przejąć akwarium i dotyczące go obowiązki. Jeśli masz duże akwarium w domu to możesz zabrać kilke rybek ze szkoły, wyczyścić akwarium i o nie dbać.Jeśli nie masz,to oddać rybki do zoologicznego, może trafią się komuś kto naprawde lubi akwarystykę.Najlepsze rozwiązanie moim zdaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja nie mam ale będę miał nowe akwarium w ciągu 2 miesięcy ok 50 60l a jak dobrze pójdzie oby poszło to będę miał 112l od mojego taty kolegi jak da a jak nie to do marca będę miał tak od 50 do 60 albo 90l akwarium,ale w szkole nie ma filtra grząłki tylko termometr i lampa która nie chodzi szyba jest zielona a ja patrzyłem na nie z boku bo było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...