Skocz do zawartości

Czy to dobre podłoże do akwarium Holenderskieg.


neonka1234567890
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczeń innych wynika, że ziemię trzeba nie tylko przykryć żwirem, ale również osłonić od światła dziennego. Ponieważ różni mądrzejsi ode mnie to wymyślili to ja bym raczej gołej ziemi nie zaryzykował.

Co do filtra to już jest temat całkiem oddzielny - zależy od koncepcji :P Co właściwie znaczy "specjalnego"?

Patrząc na pierwsze zdanie można odnieść wrażenie, że są tu zapędy na Low-tech, ale mnie (być może błędnie) holender kojarzy się jednoznacznie z High-tech'em :P Nie mówię oczywiście, że koniecznie trzeba kupować jakiś mega substrat za kilkadziesiąt zł/l, bo uważam ziemię za bardzo niedoceniane, a dobre podłoże dla roślin. Jednak podejście do filtracji z perspektyw LT i HT jest skrajnie różne, co utrudnia podpowiedzenie konkretnego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnego filtra nie wymaga :)

 

Tak jak do każdego akwarium nasz litraż x2 = zalecany przez producenta :)

 

co do LT z ziemią :)

to polecam na ziemie nałożyć siatkę ochronną np budowlaną lub moskitierę :)

i przy zastanowić się wcześniej gdzie roślinki mają być żeby często nie przesadzać bo trzeba uważać żeby ziemia nie wypłynęła bo może to się skończyć glonami chociaż nie musi.

 

Ziemię trzeba czymś przysypać na pewno;)

sama być nie może

 

 

a jeśli mają być rośliny o potężnym ukorzenieniu jak np . Żabienice to przy przesadzaniu lepiej uciąć korzenie trochę w podłożu niż wszystko rozwalać i skończyć na temacie z glonami proszę o pomoc , ziemia wyszła gdy przesadzałem/am Żabienice :)

 

Korzenie ucięte przy LT nie zaszkodzą a pomogą w nawożeniu lekkim no i zapobiegnięciu glonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. NO więc mam takie małe pytanko czy podłoże do akwarium Holenderskiego z gliny (1cm) i + ziemia ogrodowa bez przykrycia żwirkiem jest dobre??? Czy wymaga specjalnego filtra ??? Z góry dziękuje;)

 

Proszę,tu masz potrzebne materiały,które pomogą ci w założeniu "holendra".

http://www.google.pl/search?q=jakie+pod ... =firefox-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...