Skocz do zawartości

100 litrów / czy mogę dokupić skalarki lub kiryski


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję że mi pomożecie, zamiast krzyczeć :D

1.Warunki akwarium:

Mam 100litrowe akwarium low tech (jednakże z delikatnym filtrem i napowietrzaniem).

Średnio zarośnięte, z wolną przestrzenią do pływania.Dekoracją jest korzeń dębu oraz łupiny orzecha kokosowego (schronienia dla grubowarga zielonego).Pół akwarium jest bardzo dobrze oświetlone w drugiej połowie panuje półmrok (przez zacieniający wszystko trawniczek wgłębki). Ciemne podłoże - drobny żwirek.

 

2. Istniejąca obsada:

Mam mix gatunków wynikający z tego że to pozostałości emeryci z mojego starego małego baniaczka(przecież ich nie wyrzuce:D) oraz nowa obsada obliczona na 100 l.

 

Emeryci:

1 grubowarg zielony (uratowany od spuszczenia w klopie przez poprzedniego wlasciciela, mam go ponad 1.5 roku i juz sie uspokoil)

2 stare kardynalki chińskie

2 mieczyki hellera (samice)

 

Nowicjusze(od 3 miesięcy):

10 neonów inessa

6 tęczanek filigranowych

1 zbrojnik niebieski (maleństwo)

 

ponadto mam 1 ampularię i 1 hellenkę

 

I pytanie brzmi - czy mogę sobie dokupić małą (zeby neony dorastaly razem z nimi) parę skalarów?

Bo akwarium wyglada pusto mimo sporej obsady i pomyślalam ze skalarki ładnie by to wszystko ożywiły - pozatym uwielbiam te ryby, ich zachowania godowe itp.

 

Myślałam też o kiryskach na dno.No ale niewiem, może powinnam poczekać aż emeryci odejdą do krainy wiecznych łowów.

Doradżcie, czy ja "przypadkiem nie przesadzam troszeczkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abbadon: skalary wychowywane z neonami nic nie powinny im nie zrobić.

Skalary min. stand. 200l (100x40x50cm)

Na grubowarga akwarium za małe. Najlepiej gdybyś zanazł mu inny dom (możesz wystawić na giełdzie ogłoszenie) albo oddaj do sklepu. Tęczanek dokup z 3 sztuki. Neonów dokup z 5. Kardynałki oddaj (to kolejna ławicowa ryby w twoim akwarium a poza tym chłodnolubna.

Kiryski ok, 6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abbadon: skalary wychowywane z neonami nic nie powinny im nie zrobić.

Skalary min. stand. 200l (100x40x50cm)

Na grubowarga akwarium za małe. Najlepiej gdybyś zanazł mu inny dom (możesz wystawić na giełdzie ogłoszenie) albo oddaj do sklepu. Tęczanek dokup z 3 sztuki. Neonów dokup z 5. Kardynałki oddaj (to kolejna ławicowa ryby w twoim akwarium a poza tym chłodnolubna.

Kiryski ok, 6 sztuk.

To znaczy, że jeśli oddam kardynałki to mogę dokupić te 8 rybek?

A może zamiast tego dokupię kilka kardynałków?

I jeszcze do tego kiryski?Naprawdę mogę??

Ojejku, chyba najprościej będzie wyprosić sklejenie jeszcze jednego akwa dla grubcia, ale w takim razie jaki litraż i jaka obsada dla osobnego akwa z grubowargiem?

Chociaż powiem wam ze on i tak cały czas siedzi pod korzeniem, wypływa tylko na obiad, ewentualnie gania jednego mieczyka jak za blisko podplynie, inne ryby go nie obchodzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tęczankami jest dokładniej. Nie wiem czy są stadne czy ławicowe. Jeśli są ławicowe to będziesz musiał wybrać pomiędzy kardynałkami/neonami/promienniczkami. No nie masz nic na dnie to czemu byś nie mógł mieć kirysków? ;)

Najlepiej gdybyś kupił 240l (lub oczywiście większe) ale tam też tylko max. 2 ławicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym.Chociaż ten grubowarg jest takie piękny że aż żal go oddawać, to mój pupilek.

Co do tęczanki wernera - jest bardzo mało informacji na temat tej ryby, raz piszą ze stadna raz że ławicowa.

pozatym, moje neony i tęczanki jakoś niebardzo tworzą ławice - każdy sobie rzepkę skrobie.

Dzięki w każdym razie napewno wyhamuję - nie będę mysloeć o powiększaniu składu a skupię się na zdobywaniu szkła pod nowe akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...