Skocz do zawartości

Przywitalnia,Jesteś nowy na forum SA? Przywitaj się z resztą


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ja :evil:

 

Mam na imie Adam, pochodze z wyspy Wolin a aktualnie mieszkam na wyspie Irlandia :D Lubie pobrzdakac na "wiesle", poczytac dobra ksiazke i od czasu do czasu pogapic sie bezmyslnie w akwarium. Przygode z akwarystyka zaczalem jeszcze w podstawowce ale z przyczyn nie zaleznych odemnie (przynajmniej w czesci :zamieszany: ) mialem 16 lat przerwy :o . Teraz zaczynam od nowa i jestem bardzo z tego zadowolony :mrgreen: .

 

A zapomnialem mam 35 lat i jestem z tego dumny :ugeek:

 

Pozdrawiam wszystkich

Alkon

 

:aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! jestem Paulina z okolic Ełku. Uwielbiam akwarystykę , ale mam też inne hobby. Lubię składać origami, znam się nieco na plastyce, uwielbiam zwierzęta. Lubie też gry komputerowe typu "obcy vs predator" czy "lara croft tomb raider".

 

Gost: Ortografia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

No więc mam na imię Tyberiusz mieszkam na codzien w Rudzie Śląskiej pracuje w kopalni KWK "Pokój" jako górnik (tam tez mamy akwarium :D) mam 20 lat interesuje sie sportem, i znow akwarystyka - mowie znow poniewaz jakies 7-8 lat temu bylem zapalonym akwarysta ale niestety glupi wiek i dorastanie nie pozwolilo mi na zajmowanie sie rybami wiec sprzedalem wszystko. Ale teraz chce do tego wrocic puki co nieco pamietam :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na forum nowy, w akwarystyce (amatorsko oczywiście) od lat już ładnych kilku...

Mieszkam w Warszawie, urodziłem się w 1978 roku...

w tej chwili 2 akwaria: 20l oraz 54l... a teraz moje stworzenia czeka przeprowadzka do 126l :) pewnie już się cieszą :)

 

pozdrawiam wszystkich

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Natalia. Urodziłam się 19.12.1984 r. Obecnie mieszkam we Włodawie (obok jez. Białego w Okunice, może ktoś słyszał? ;) ), miasteczku położonym nad Bugiem :)

W zeszłym roku skończyłam resocjalizaję na UMCSie w Lublinie. Obecnie nie pracuję, ale mam nadzieję, że od marca pójdę na staż do kuratorów sądowych. Sama chciałabym zostać kuratorem zawodowym, ale jak to będzie czas pokaże... ;)

Interesuję się historią (II wojna światowa), namiętnie chodzę na fitness i siłownię :) Moim odświeżonym hobby jest również akwarystyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Mam na imię Jacek. Na stare lata postanowiłem spełnić swoje dziecięce marzenie i na początku stycznia sprawiłem sobie akwarium. Urządzałem je - wydawałoby się zgodnie z podstawowymi zasadami - niestety, długo nie cieszyłem się jego urokami... Jakaś dziwna choroba uśmierciła mi wszystkie rybki, przy życiu ostał się jedynie ślimak...

Zarejestrowałem się na tym forum z nadzieją na Waszą pomoc i bezcenne rady doświadczonych akwarystów. Witajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc siema... z tej strony Adam. Rocznik 84 (15 sierpień), podobno jestem jak wino :) Pochodzę z niewielkiego miasteczka położonego 100km od Wrocławia, w którym zacząłem przygodę z akwarystyką około 12 lat temu. Porzuciłem te hobby na 5 lat (czas studiów), obecnie pracuję jako inżynier produktu (trzeba zarabiać żeby rybki miały co jeść), douczam się, 'sportuje' i od roku kombinuje spowrotem z akwarium.

 

aha... Jeśli ktoś ma ochotę na piwko we Wrocku to nie odmawiam :) zawsze to lepiej pogadać na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to faux pas, że po takim czasie, ale dopiero teraz natrafiłem na ten topic. Pozdrawiam wszystkich userów i od razu powiem, że jestem pod wrażeniem poziomu prowadzenia forum: części merytorycznej wypowiedzi, poprawności pisowni etc. Bo jak powszechnie wiadomo - polska jenzyk trudna jenzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, od kilkunastu dni jestem na forum, ale dziś znalazłem dział "Przedstaw się" i z tego względu niezwłocznie dołączam do Waszego grona. Mam na imię Daniel, mieszkam w Lublinie, ur. 13.04.1986, kończę studium masażu( w czerwcu egzamin).

Interesuję się techniką wojskową, dietetyką, duchowością i psychologią człowieka, masażem leczniczym oraz akwarystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyleciała i Ważka - "wodniaczka". Od wczoraj na tym SUPER forum. Witam serdecznie wszystkich.

Mam na imię Ewa. Mieszkam w Warszawie

Data urodzin 1980r więc "narybkiem" na tym forum raczej też nie jestem. ( a szkoda) :D

Zodiakalna Ryba. :D ,

Zainteresowania to: Kajakarstwo, militarystyka, sztuki walki, muzyka, akwarystyka - od niedawna.

 

(Eksterioryzacja u mnie mile widziana. :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy dzień na tym forum. Właśnie dziś założyłem akwarium i się cały czas w nie gapię :mrgreen:

Mam na imię Krzysiek i pochodzę z Wrocławia. Pierwszego marca stuknie mi 30 lat...zodiakalna rybka.

Podobnie jak inni tutaj spełniam swoja zachciankę/marzenie i dopiero na stare lata postanowiłem, że założę sobie akwarium :oops:

Z czasem mam zamiar ładnie je rozbudować.

Moimi zainteresowaniami są:

Wielorakiego rodzaju muzyka, fotografia, żużel, rajdy samochodowe, drift, fotografia spacerowa :mrgreen:

Pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Wami od kilku miesięcy, dotąd się nie odzywałem, bo... gdy nie mam pojęcia, o czym rozmowa, to wolę słuchać (tutaj: czytać) ;).

Dzięki Wam wciąż istnieje 25 litrowe (niestety) akwarium mojego dziewięcioletniego syna, aczkolwiek od jesieni, kiedy to dostał je od dziadków, przeszło kilka metamorfoz. Oczywiście wskutek wszystkich możliwych podstawowych błędów, których się dopuściliśmy. Dzisiaj jako tako wygląda i Syn w międzyczasie miał już kilka innych hobby, za to ja... wpadłem :). W planach mam postawienie akwarium 240 l, obecnie zbieram niezbędną wiedzę i poszukuję inspiracji.

Dzięki za dotychczasową pomoc, do "przeczytania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Postanowiłem się w końcu przywitać, choć jestem z Wami obecny już prawie rok.

Mam na imię Łukasz a mieszkam obecnie w Nysie.

 

Od wielu lat marzyłem o posiadaniu akwarium.

Aż do dnia, kiedy przy okazji zakupów w BricoMarche zawędrowałem na dział dla zwierząt po cośtam dla mojego kota i patrząc na wszystkie te rzeczy akwarystyczne na półkach, mówię do kolegi, że kiedyś w końcu spełnię marzenie i założę akwarium. Na to kolega odpowiada: "to na co czekasz - bierz co potrzeba". Kupiłem więc bez zbędnego zastanowienia grzałkę, filtr, pompkę i parę innych szczegółów, kolega przywiózł mi swoje stare małe akwarium i tak zacząłem... Nagle i niespodziewanie. Początki nie były łatwe... Ale uczyłem się, również niestety na błędach. Przeszedłem inwazję glonów, ospy i czego tam jeszcze. I cały czas czytałem, czytałem, czytałem... i wciąż czytam.

Potem kupiłem większe 112l. akwarium, które prowadzę do teraz.

Obecnie dojrzewa nowe akwarium Aquael 54l na krewetkarium / Neonkarium.

 

SA od początku było dla mnie i jest skarbnicą wiedzy i lekarstwem na każdy niemal problem. Dzięki temu forum moje obecne akwarium jest stabilne, wolne od glonów i chorób, soczysto zielone, woda czysta i wysycona w 100% tlenem, bogata w potrzebne i wolna od niepotrzebnych substancji, rośliny rosną jak wściekłe, Gurami pływają dumnie, hokejówki trzymają się w pięknej ławicy, niezmordowane otoski skrobią wszystko, co napotkają a kosiarki w przerwach pomiędzy sesjami koszenia ;-) bawią się ze sobą pływając w kółko. A kiedy robi się ciemno, wśród błękitnej poświaty oświetlenia nocnego na żer wypływają sumiki.

 

Ja zaś każdego dnia czytam i czytam to forum dowiadując się co dalej będę robił, żeby mój mały podwodny świat był coraz piękniejszy.

Witając się z Wami dziękuję, że dzięki Wam moje marzenie udało się spełnić, że spełnia się codziennie i mam nadzieję, że będę potrafił pomóc tym, którzy borykają się z problemami, jakie ja przeszedłem w drodze do zdrowego i chyba nawet ładnego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ola i mam 20 lat. Mieszkam w Łodzi. Akwarystyką zaraził mnie mój ukochany, który z resztą też jest zarejestrowany u was na forum i nawet swego czasu był aktywny. (pozdrawiam Wojtka). Zaczynało się od małego akwarium z kilkoma rybkami jakimi były brzanki różowe (dwie), molinezje black molly (trzy) i kilka ślimaków. Obecnie mam 54l akwarium sześciokątne. Hoduję w nim molinezje black molly,złote, ślimaki i glonojada albinosa. Jak się urodzi trochę rybek odstawiam je do kotnika gdzie rosną sobie spokojnie a potem sprzedaje w zoologicznym.

 

Interesuje sie muzyką, geografią, przyrodą (w tym zoologią) medycyną, pedagogiką i psychologią człowieka. (oprócz akwarystyki),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem - po kilku latach przerwy postanowiłem wrócić do dawnego hobby.

Tym razem jednak staram się robić wszystko z "nieco" większą dbałością o szczegóły - w czym bardzo pomaga internet i m.in. to forum.

 

Dużo czytam i często łapię się za głowę (jakie błędy popełniam) - no cóż, oby ich było coraz mniej.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Łukasz - Śląsk

 

a w linku poniżej blożek z moimi zmaganiami.

 

http://akwarium.weebly.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem Arkadiusz znany a może i nieznany jako Armaster:D

1997,Myślenice koło Krakowa

 

w wieku 7 lat dostałem od mamy na urodziny kule z welonka(wiem zgrzeszyłem) i wtedy zaczęła się przygoda po niej zahaczając o 25l aż do teraz 54l:D większość to amatorstwo.

 

Interesuje sie sportem,akwarystyka,Lubie Świat według Kiepskich oraz lubię obozy przetrwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...