Skocz do zawartości

Belka hagen'a glo2x 24w T5-akt.-11.02.11.Pomoże ktoś jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam zbiornik 50,4l (84 x 24 x 25 ) i tu mam pytanie czy to oświetlenie jest dobre,nie jest za mocne ?

Oświetlenie - belka hagen'a glo 2x 24w T5.

Świetlówka sylvania aquastar FHO T5 24w-56cm temperatura barwiona 10.000k

Świetlówka sylvania grolux FHO T5-GRO 24w-56cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystko masz to spróbuj na aquarelli. Jak się będzie podobało to zostaw. Jeżeli nie to spróbuj całość. Jeżeli dalej nie będzie to czego oczekujesz, lub zaczną pojawiać się glony to ogranicz się do jednej świetlówki i docelowo wymień ją na 6500K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Jednak wyżej wymienione świetlówki jakoś mi nie służą.

Od tygodnia dodatkowo używam easy carbo,pro fito i ferro,owszem efekt jest,roślinki ładnie wypuszczają nowe listki i pędy,ale te stare robią się brązowe i gniją,podejrzewam,że to wina oświetlenia,kombinowałem już różnie z owymi świetlówkami,raz jedna,raz druga i nic.

Myślę nad zakupem innej tzn :

Świetlówka sylvania T5 24w lux line plus 830 o tem.barwienia i teraz pytanko kupić 3,000k czy 6,500k?

Przypomnę baniak 50l ( 24x25x84).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam rozumieć że będzie tylko jedna świetlówka ? Jak tak to bierz 6,500k.

 

Ok,a nie będą mi roślinki brązowiały?

Bo na sylvania aquastar FHO T5 24w-56cm temperatura barwiona 10.000k- to mi gniją.na tej sylvania grolux FHO T5-GRO 24w-56cm również.

Już myślałem nawet żeby kupić tą 3.000k.

Może być nawet jedna,oby roślinki mi nie padały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś się wypowie i pomoże?

 

Czy są jakieś nie dobory,mh nie wiem,ale w drugim moim zbiorniku rosną samoistnie bez żadnych preparatów i nic mi nie brązowieje,nie gnije,a przycinka co 3tyg.Teraz założyłem mniejszy zbiornik z brzankami a tu takie ekscesy się dzieją,pewnie przesadziłem z tą belką i oświetleniem,już żałuje,że ją kupiłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polak mądry po szkodzie i teraz dopiero kombinacje alpejskie :D

 

Dobra nikt więcej nie chciał się wypowiedzieć- ok, już zakupiłem dziś(13.02.11) świetlówkę T5 24w 6500k,zupełnie inne światło niż z tej 10000,zobaczymy co się będzie działo teraz.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...