Skocz do zawartości

Szafka pod Akwarium 112L


Funfelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokość proponuję ok. 74cm (standard dla biurek itp.). Ja tak mam i wygodnie sięgam do żwiru. Na zdjęciu szafka jest z płyty wiórowej gr.18mm, kolor buk. Na projekcie masz grubość 3cm więc proponuję skleić 2 płyty razem, będzie 36mm. Sugeruję abyś krawędzie dał do oklejenia obrzeżem PCV 2mm (nie papierem i żelazkiem jak na fotce) uchroni to płytę przed spuchnięciem przy kontakcie z wodą. Może jakieś drzwiczki od frontu? Zawsze jest coś do ukrycia jak teściowa przyjdzie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tesciowa ... :D no nie wiem :lol: raczej w moim wieku nie ma takiego "zjawiska" :D

Co do obrazka tego na dole to mój projekt a ten na górze jest po prostu ściągnięty z internetu jako taki ogólny pogląd

a i zaszła pomyłka ... planowałem 60cm wysokość szafki ( poknociło mi się z ogólną wysokością tj. z baniaczkiem) ale skoro mówicie ze wyżej to zrobi się wyżej :Da powiedzcie mi z czego zrobić taka szafeczkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze byc, ale nie lepiej normalna szafke 80cm? przynajmniej wszystko zmiescisz do srodka (jakies wiadro, pokarmy, filtr jak bedzie zewnetrzny itp, wbrew pozorom jest co trzymac). Material to oczywiscie plyta wiorowa 18mm, do takiego akwarium nie musisz robic blatu grubszego (choc jak juz to raczej nie sklejana plyta a taka ktora fabrycznie ma 28mm, jest znacznie sztywniejsza i 10 zl drozsza za m2) a i na nozkach moze stac (z 6 sztuk takich aluminiowych najtanszych, sa regulowane wiec idealnie wypoziomujesz). Koniecznie okleina pvc/abs jak juz pisano, niekoniecznie 2mm :). Jakbys potrzebowal pomocy w rozpisaniu szafki to narysuj z zewnetrznymi wymiarami to jutro rozpisze wieczorem. Plyte kupisz po ok 30-35zl/m2, oklejanie ok 2zl/m (1mm grubosci). Wysokosc jak z pokrywa typu wromak i podobne to proponuje max 80 cm, jezeli robiona a wiec pewnie wyzsza i nie sciagana zeby pogrzebac w akwa to tak zebys nie musial sie wychylac za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najprościej ze sklejki bo właśnie z tego te szafki są robione

Szafki są robione z płyty wiórowej 16-22mm lub MDF w podobnych grubościach(różne firmy, robią różne grubości MDF, można praktycznie dobrać ich grubość co 1mm).

Szczerze mówiąc to nie spotkałem się jeszcze z fabryczną szafką pod akwarium zrobioną ze sklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...