Skocz do zawartości

Roślinki do krewetkarium [25l]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na razie mam jakąś tanią roślinkę, której nazwę nie mogę rozszyfrować oraz Tajwan moss na korzeniu i gałęzatkę. Co jeszcze mogę dokupić przed wpuszczeniem krewetek? Na razie tam pływa bojownik sam...

Proszę o rady...

Oświetlenie to 40W na 25l. więc chyba dobre?:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchy sie nie ukorzeniają , mocuje się je za pomocą np żyłki wędkarskiej na korzeniu lub kamykach

w ostateczności leża luzem na dnie ale napewno sie ich nie wciska w podłoże

 

co do oświetlenia to pewnie masz jakąś zwykłą żarówkę

wgłębke sobie załatw i poprzyczepiaj ją :) ew. Marsilea Crenata lub Hirusta na trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał to zapraszam po "dużego heńka" i microsorium windelow na korzeń (u mnie krewetki się w nim chowają) :)

Ja u siebie jeszcze mam limnophilę,rotalę,rogatka (który z resztą rośnie jak głupi-też dobra kryjówka dla kreweci),rotalę,hydrocotyle... Tylko ja mam tochę większą pojemność w obydwu :)

 

A,stringy moss chociaż ze 3 gałązki też mogę Ci dać-bardzo fajny mech,też szybko rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję założenie akwarium z bojownikiem i krewetkami. Ze spisu roślin cieniolubnych i łatwych w utrzymaniu wybrałam sobie kilka ładnych. Mam jedną żarówkę 11W czyli 0,44W/l Czy mogłby mi ktoś pomóc i powiedzieć czy nadają się do takiego 25 litrowego akwarium? :help:

 

-Anubias

-Egeria

-Mech Jawajski

-Sagittaria

-Tajwan Moss

-Echinodorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żebyście lepiej mogli mi doradzić wrzucę fotkę;)

 

Dołączona grafika

 

W akwarium jest na razie piękny bojownik;) i ślimak ampularia.

Roślinki: rogatek (prawy narożnik), taiwan moss (na korzeniu), gałęzatka i jakieś roślinki z lewej strony. Zna ktoś ich nazwę?;>

PS: Czy to normalne, że jak posadziłem mech to jest taki brązowy na razie?

 

Aniu ja Tobie raczej nie pomogę bo też dopiero zakładam ale miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami koledzy i koleżanki nam pomogą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mech co masz na korzeniu,to ja bym Ci radziła przenieść na kokos.

Do korzenia przymocuj ten stringy moss,co Ci dam-przez całą długość od góry.

Microsorium też na kokos albo gdzieś z boku korzenia.

W ogóle mam wizję,żeby odwrócić ten korzeń do góry nogami :)

Na pewno nie chcesz heńka na pierwszy plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze bardziej istotne w krewetkarium jest ciemne podłoże.

 

U mnie w krewetkarium jest limnofila gęsto posadzona na całej powierzchni akwarium a że zbiornik stoi na parapecie to też nie mam problemu z oświetleniem. Jest również kryjówka z kokosa wsadzona w podłoże z wykrojoną dziurą na szczycie co powoduje że w zasadzie jej nie widać a krewetki chętnie się tam chowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata: Microsorium posadzone na kokosie... nad stringy moss jutro popracuję i ogólnie nad korzeniem pomyślę:) Muszę się jeszcze zastanowić nad tym heńkiem. W między czasie dzisiaj zakupiłem kolejnych mieszkańców:) mam już bojownika, ampularie i 5 red nose:)) Teraz tylko dojdą rc albo yellow:) Co do obsady... Może być?;> Bojownik dzisiaj nieźle gonił gromadkę pinokii:( Piszę tutaj o tym bo nie chce zakładać nowego tematu, a to tylko pytanie w między czasie ustawiania roślinek;))

Pozdrawiam moderatorów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się. Mech daj przez całą długość korzenia.

Co do bojka,to się nie wypowiem. Ale krewetek to chyba powinieneś mieć jeden gatunek. W przypadku jak do rc dołożysz yellow i zaczną się krzyżować,to będziesz miał masę "kundli".

Nie wiem jak jest z rc i red nose.A!Doczytałam,te akurat się nie krzyżują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może,ale nie musi. Ja miałam samiczkę bojownika i przyznam,ze to ona uciekała przed krewetkami a nie na odwrót.

Ale robimy off top. Tomek pytał o roślinki.

Tomek daj nowe foto jak już wszystko obmyślisz. Po heńka jak co zapraszam. Na dniach będę miała też nowe mchy-flame i spiky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo to dzisiaj trochę się działo w moim krewetkarium... Ale o tym napiszę w innym temacie;) Oddzieliłem bojownika ale niestety juz tylko 2 red nose zostały:(

Tak wygląda póki co moje krewetkarium:

 

Dołączona grafika

 

I jeszcze kilka fotek z bliska:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z góry przepraszam za jakość:) A i akwa nie jest pierwszej nowości więc widać trochę skaz...

Co mogę zmienić albo dodać jeśli chodzi o roślinki?

Na jednym kokosie jest christmas moss na drugim microsorium, zakupiłem też mały korzeń z jakimś mchem ( nie wiem jeszcze z jakim) i małą gałęzatkę którą rozerwałem i położyłem obok kulki:) noo i na dużym korzeniu jest stringy moss:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja propozycja, jeśli chcesz żeby krewetki było ładnie widać i żeby się dobrze czuły to wymień podłoże na czarne.

Będą się wtedy czuły bezpiecznie i ładnie się wybarwią.

 

Znam to z własnego doświadczenia, póki miałem jasne podłoże to moje redy były wyblakłe, teraz gdy dałem bazalt są soczyście czerwone.

 

Rośliny na bazalcie będą rosły bez problemu lecz musisz troszkę uważać przy sadzeniu, nie wciskaj korzeni w podłoże ale wcześniej zrób dziurkę bo możesz je uszkodzić.

 

 

Ps

 

Ładna kompozycja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...