Skocz do zawartości

[72l] Pomoc w dobraniu świetlówek


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zamierzam zamontować lepsze oświetlenie do mojego akwarium 72l .

W garażu znalazłem obudowy i elektrykę od różnych świetlówek i nie wiem które mam zastosować do mojego oświetlenia.

 

 

Obudowa nr 2 jest trochę inna, jest to stara obudowa montowana kiedyś w garażach itp.

 

 

 

Które świetlówki będą lepsze ?

post-1801-13685161599258_thumb.jpg

post-1801-1368516159946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy które Ci spasują do akwarium. Musisz sprawdzić stateczniki do jakich są świetlówek. Zakładam ze T8 ale ilp watpwych. Każde świetlówki w zależności od ilości W mają różną długość. Nie zamontujesz sobie do 72L baniaka 90cm świetlówki :). Zrób zdjęcia statecznikom i zobaczymy co tam masz. Obudowa nie ma znaczenia bo i tak sam będziesz to przerabiał pod akwarium.

 

PS. nie jest to też jakoś strasznie trudne ale banalne też nie i jakieś pojęcie trzeba mieć w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

min 865 najlepiej 965, jednak 965 są nieadekwatnie drogie do jakości. (pierwsza cyfra odpowiada współczynnikowi oddawania barw - im wyższa tym lepiej, dwie pozostałe temp. barwową 40-4000K, 65-6500K itp). Te z opisem 865 są najbardziej opłacalne w zestawieniu jakość/cena. Barwa 4000K nadaje się do pokoju gościnnego a nie do akwarium ;) Jak masz możliwość to wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się podłączyć te świetlówki? To co masz na zdjęciu to 2x statecznik starego typu. Grzeje się to okropnie i pod 1 możesz podłączyć 1 świetlówkę. Zainwestuj w statecznik 2x18W elektroniczny. Nie grzeje się. Nie trzeba starterów i mniej skomplikowane podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...