Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w obsadzie 45l, ale akwarium sześciokątne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) chcialbym prosić o pomoc w dobraniu obsaday. Chciałbym, aby w akwarium były rybki kolorowe, a zarazem stadne no i w miare ruchliwe;) choć niekoniecznie. Niekoniecznie wszystkie kryteria muszą być spełniane. No i prosze o jakieś pomysły co do wystroju:P jestem otwarty na wszelkie propozycje:) z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki, Barwience (Zjawy), Danio(bardzije ruchliwych nie znam;P), Gupiki to jesli chodzi o male stadne kolorowe rybki

Na dno proponowal bym jakas odmiane Kiryska

I do tego jeszcze pare Otoskow (na glony)

 

nic innego mi do glowy nie przychodzi (oczywiscie pierwsza grupa ryb zajmuje powierzchnie i srodkowa czesc akwarium wiec wybranie wszystkich z tych ryb bylo by nietaktem bo wchodzily by sobie w droge jesli byly by w duzych grupach.

 

Wszystkie rybki mozesz zobaczyc na stronie jak wygladaja i wybrac ktore ci sie podobaja a ilosci sie dobierze pozniej;P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moim zdaniem możesz zrobić tak..

 

4x gupik (dojrzałe płciowo samce mają wspaniale pletwy jeśli chodzi o kolorystykę)

6x neon innesa lub neon czerwony

4X Danio (też mają skłonności do przebywania w stadzie )

5x kirysek pstry (ryby te są bardzo przydatne czyszczą dno z resztek pokarmu )

3x Otoski ( zjadają glony)

2z krewetka filtrująca

rośliny

żabienica blehera ( tył aqua)x2

kabomba wodna x1( tył aqua) x1

alternanthena rekiniax1( środek aqua )

anubias karłowatyx2(przód aqua )

trochę mchu jawajskiego

jasny żwirek i jakiś niewielki korzeń

tak to widzę ale to twoje aqua ja tylko proponuje pozdro i powodzenia w hodowli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Danio wykazują chęć do pływania w grupie.

 

Proponował bym obsadę:

5 kirys spiżowy lub pstry na dno

6 gupik (2 samce + 4 samice)

3 danio

Może coś jeszcze np. neonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja osobiście zrobiłem tak :mrgreen:

 

piasek wypłukałem porządnie i wygotowałem (dno podsypka)około 3 cm

kupiłem żwirek w sklepie akwarystycznym tam doradza ci ile na jaki litraż akwarium powinno być około 4cm

 

pamiętaj żeby żwirek nie był ostry ryby sie moga kaleczyć a denne kaleczą często wąsy .najlepszy o grubości od

3 do 10 mm

 

tak samo jak i żwirek ze sklepu czy skąd indziej powinien być wyparzony i porządnie wypłukany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest może taka rybka która pływa taką zwarta grupą poza neonkami? :?: chodzi mi o taką ławice 8-)

 

 

Zwinnik jarzeniec - Hemigrammus erythrozonus. Panuje powszechna opinia, że jest najpiękniejszym ze zwinników. Chętnie zamieszkuje akwaria towarzyskie i pływa w ławicy z przedstawicielami swojego gatunku. Większość czasu spędza w środkowej części akwarium. Najlepiej prezentuje się w gromadzie liczącej co najmniej 10 sztuk. mam takich właśnie 10 i naprawdę wygląda to fajnie często dołączają się do neonków ..post-982-13685154224935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...