Skocz do zawartości

smierdząca woda w akwarium. Co robić??


marget22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem poczatkujaca akwarystka, wiec mysle ze to forum okaze mi sie bardzo porzydatne.Wczoraj wpuscilam do akwarium rybki, wygotowalam , oplukalam zwirek, woda byla juz natleniona, mam 112 l z pokrywa, dzis rano gdy otowrzylam pokrywe, by karmic rybki, byl straszny smrod.Zastanawiam sie od czego, moze zbyt dlugo chodzi oswietlenie i woda paruje i sie nagrzewa.Temp wody to 26 stopni.

Karme rybki 3 razy dziennie. Narazie mam 2 parki mloinezji, 2 glonojady, 2 kiryski, 2 parki miezcykow, 4 guraminy, 6 danio czerwonych.

Co mam zrobic zeby ta woda tak nie smierdziala? Zastanawiam sie, czy moze to wina, przykrytych dwoch klapek w pokrywie? moze one powinny byc caly dzien otwarte?

Mam jeszcze pytanie, ile godzin dziennie powinno chodzic oswietlenie.

Moze sam jakies srodki, aby ta woda przestala tak smierdziec?

Nie wiem co zrobilam zle. Bardzo bym byla wdzieczna o wskazowki i porady.

Bardzo dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, ile godzin dziennie powinno chodzic oswietlenie.

 

Jak masz kasę to przedział 12-14 godzin

 

 

Karme rybki 3 razy dziennie.

Nie karm ich przez najbliższe 3 dni. Nic im się nie stanie.

Na pewno masz mętną wodę w akwa od tego pokarmu.

Po 3 dniach głodówki zacznij je karmić raz dziennie podając mniej pokarmu a po okolo 30 sekundach kolejna dawka tyle ze mowie mniej a częściej bo jak sypniesz im od razu dużo a napewno karmisz je pokarmem w płatkach to one szybko opadają na dno filtr je popchnie gdzieś tam i zaczynają się rozkładać.

 

Czyli moja diagnoza na smród. Karmić raz dziennie.

 

Moze sam jakies srodki, aby ta woda przestala tak smierdziec?

narazie nie ma co pchać do wody chemii,

masz w środku jakieś nowe korzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ze ryby były za wcześnie wpuszczone doprowadziło do śmierdzącej wody - Masakra . Nigdy - Powtarzam NIGDY nie trzymałem się tej reguły . A akwarystyką nie zajmuję się od dzisiaj i jakoś nie miałem żadnych problemów ....... A czemu Tak jest U ciebie - Nie wiem nie widzę zbiornika - podłoża itd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...