Skocz do zawartości

[720l.]Paletkowo-dekoracyjne


pyrkosz61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Wymiar zbiornika oki. Jednak fotki mówią, że to max 350-400l. Niestety nie wykorzystałeś tego akwarium.

 

Za dużo roślin, mają za duże liście. Brak planów i głębi. Teraz jest pierwszy plan i od razu 3.

Jeżeli chodzi o sam aranż, to ja jestem na nie. Wybacz.

 

Widziałem wiele zbiorników, ale Twoja aranżacja jest..hmm......inaczej to opiszę:

na tak zarośnięty wystrój to potrzeba z kilkaset litrów więcej wody. Teraz piękno tych ryb przysłaniają "chaszcze' jakie są za nimi.

 

 

Jeżeli mam być szczery, to gdyby nie palety i ich proporcje, to temu zbiornikowi dałbym max 300l.

To tylko moje zdanie.

Uważam, że można z niego dużo więcej wycisnąć.

 

Wybacz, takie jest moje zdanie.

 

 

Mam nadzieję, że odbierzesz to jako konstruktywną krytykę. A nie jako byle jaki post.

 

Wiem, że możesz zaskoczyć połowę forum, mnie, sam siebie.

Ja na to czekam! Tylko kwestia kiedy chcesz o zrobić ;)

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma ładniejszych ryb od paletek , bo której innej rybie można spojrzeć prosto w oczy , pogłaskać , karmić z ręki...itp. Przez dwa lata w innym baniaku miałem Tropheusy Jkola Chipimbi , ryba ładna ale od obserwacji szyja boli nie mówiąc o zrobieniu fotki , mistrzostwo świata. ;):):lol:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tak zarośnięty wystrój to potrzeba z kilkaset litrów więcej wody. Teraz piękno tych ryb przysłaniają "chaszcze' jakie są za nimi.

 

 

Jeżeli mam być szczery, to gdyby nie palety i ich proporcje, to temu zbiornikowi dałbym max 300l.

To tylko moje zdanie.

Uważam, że można z niego dużo więcej wycisnąć

 

tutaj się nie zgodzę ale....... może właścicielowi nie chodzi o to żeby pokazywać ile litrów ma baniak , może właśnie chodzi o palety i rośliny.

 

mi się podoba , palety to moje marzenie, bez dyskusyjna królowa wód.

jak chowa ci sie aż tyle par w tym zbiorniku? palety to bardzo terytorialne rybcie , nie walczą?

jak z wodą i chorobami? nie masz większych problemów? bo ponownie palety to bardzo kapryśne stworzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chowa ci sie aż tyle par w tym zbiorniku? palety to bardzo terytorialne rybcie , nie walczą?

jak z wodą i chorobami? nie masz większych problemów? bo ponownie palety to bardzo kapryśne stworzenia?

Zbiornik ma długość 205cm , a więc każda para znajdzie intymność. ;) Palety może są kapryśne jeśli chodzi o pokarm , strasznie ciężko jest je przestawić na jakiś nowy nie znany im. Choroby zaś to długi temat i dotyczy wszystkich ryb , anie tylko paletek. Paletka wcale nie należy do delikatnych ryb i potrafi dużo znieść błędów popełnianych przez właściciela.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajne bo palety fajne, ale podzielam zdanie ahaeda. Zbiornik wydaje się dużo mniejszy niż jest w rzeczywistości. I nie ma drugiego planu, jest bardzo dużo roślin i przez to wydaje się jakby w baniaczku było ciasno. Ale ogólnie i tak jestem bardziej na tak niż na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik dla mnie ma jedną mała wadę , a mianowicie 50cm. szer. Rośliny są to w większości łodygowce , a więc prowadząc je to mogę obrywać liście i u innych przycinać czubki.

U mnie w akwarium rośliny zawsze były , a nie koniecznie rosły. Dopiero od trzech miesięcy tak na poważnie potraktowałem rośliny i efekty tego widać , a w jaką stronę dalej będzie się rozwijać akwarium , jeszcze nie wiem.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to następny pretendent do zamknięcia w szafie. ;)

Z małych poprawek to ja osobiście troszkę bardziej skupiłabym się na przeniesieniu większych liściastych na boki.Może być ciekawie.W sumie to tylko ty wiesz do czego dążysz.Podzielam twoje zdanie,że paletki to "mityczne potwory".Ludzie strasznie się ich boją,bo to,bo tamto.Ja osobiście jestem wielką fanką paletek.Póki co litraż mi nie pozwala,ale nie mówię,że może w niedalekiej przyszłości...

Generalnie trzymam kciuki.Jest bardzo ok.Myślę,że nie powiedziałeś ostatniego słowa i jeszcze wszystkich zazdrośników mocno zaskoczysz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące mocowania tego wiszącego korzenia. Na zdjęciu widać, że jest przykręcony do płytki.

Czy ta płytka jest przyklejona do tej poprzecznej szklanej "półki", czy tylko na niej leży?

Dołączona grafika

jeżeli można zapytać bo przymierzam sie do zakupu takiego akwa(720L) jakie są koszty utrzymania tego akwarium??

Nigdy tego nie sprawdzałem i niech tak zostanie dla spokoju mojej żony :lol:

Moje przypuszczenia co do prądu , to jakieś 100zł miesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyrkosz61"

Zdjęcie już widziałem na poprzednich stronach. Pytanie: czy płytka do której przykręcony śrubami jest korzeń, jest położona czy przyklejona, do tej szklanej (tak sądzę) poziomej belki???

 

Wydaje mi się, że mogła by leżeć, ułatwiając prace "konserwatorskie".

 

P.S.

 

Akwarium i paletki bardzo ładne. Sam fakt tych kilkuset litrów wzbudza uznanie.

Ja też mam 720. Ale bez zera :mrgreen:

Nie przejmuj się krytyką, tworzysz świat w którym czujesz się zrelaksowany. Ryby też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy płytka do której przykręcony śrubami jest korzeń, jest położona czy przyklejona, do tej szklanej (tak sądzę) poziomej belki???

 

Wydaje mi się, że mogła by leżeć, ułatwiając prace "konserwatorskie".

 

[/size]

Jest tylko wsuwana , więc łatwo można zmieniać położenie korzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...