Jump to content

[720l.]Paletkowo-dekoracyjne

pyrkosz61
 Share

Recommended Posts

Akwarium-200X50X70wys. Funkcjonuje od marca 2009r.

Podłoże- plenum , ziemia ogrodowa 50l. , piasek kwarcowy. Grubość całego podłoża do 12cm.

Oświetlenie-39W i 2x 54W T5, 1x36W T8 - 11godz dziennie.

Nawożenie- przy podmianach dodaję MULTIMINERAL Tropicala i BIOTORFIN.

Filtracja- JBL-500 jako mechaniczny, a jako biologiczny robi kubełek ciśnieniowy do oczka wodnego z funkcją samoczyszczenia się. Zasilany jest pompą do oczka 40W 3300l/h

Ogrzewanie- 2X300W

Woda-RO+kran 50X50 podmiany tygodniowe 150l

pH 6,5-6,8

Jeżeli chodzi o rośliny to ja na wszystkie mówię zielone (czytać..jestem zielony z nazewnictwa roślin)

Pływa 10 paletek + 20 kirysków , krewetki , otoski , kosiarki , zbrojniki , neonki i czerwonogłowe (jeżeli dobrze pamiętam nazwę)

Dołączona grafika

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko świetne! Ale obsada średnia(nie lubię dużo gat. ryb w 1 akwarium), ale to moje zdanie, a zbiornik twój. Ale i tak super.

Widoczne są neony , czerwonogłowe i od czasu do czasu kosiarki , reszta obsady szwenda się po korzeniach i dnie. Wszystkie te ryby zaliczam do ekipy sprzątającej i każde z nich mają inną rolę do spełnienia.

Dołączona grafika

podoba mi się te akwarium, a może nie zrobiłbyś BW ?

Paletki nie lubią nadmiernego oświetlenia, postawiłbyś je w swoich pierwotnych ( no zbliżyłbyś je ) warunkach.

Taka propozycja, bo w sumie większość ryb masz z Amazonii .

Po prostu, zawsze jak patrzyłem na te piękne dyskowce to widziałem je w swoim naturalnym świetle gdzie najlepiej wyglądają.

• 5 weeks later...